Atsakymai į klausimą „Kada…?“Maistas / Gėrimai

Kada sodinti česnakus?

Neįmanoma įsivaizduoti mūsų mitybos be kvapnių ir aštrių česnakų. Nepaisant nereiklios priežiūros ir auginimo sąlygų, dažnai sodininkai negali pasigirti dideliu derliumi. Kokia problema? Prastos kokybės sodinamoji medžiaga, netinkama veislė ar netinkamas sodinimo laikas? Sužinokite, kada sodinti česnakus.

Kada sodinti česnakus: žiemą ar pavasarį?

Lietuvoje česnakai dažniausiai sodinami rudenį.

Rudeninio sodinimo privalumai:

  • Augalas neeikvoja energijos vegetacijai, o stiprios šaknys pradeda formuotis beveik iš karto.
  • Rudenį sodinti labai paprasta – pasodinkite, palaistykite ir pamirškite apie lysvę iki pavasario.

Kada sodinti cesnakus

Pagrindinis pavasarinių česnakų privalumas – puikus galiojimo laikas, tačiau derlingumu jie nusileidžia žieminiams česnakams. Namų sandėliuke pavasariniai česnakai sėkmingai išsilaikys iki naujojo derliaus, o žieminių česnakų skiltelės po Naujųjų metų pradeda vysti ir gesti.

Norint gauti didelį derlių, svarbu teisingai apskaičiuoti sodinimo laiką. Paprastai tai būna nuo spalio pradžios iki vidurio. Žinoma, oras turi įtakos. Jei ruduo šiltas, skubėti nereikia, o jei ateina pirmosios šalnos, reikia paskubėti. Sodinkite prieš šalčius, kad česnakai spėtų įsišaknyti, bet nesudygtų.

Patyrusių agronomų nuomone, kad česnakai gerai vystytųsi ir duotų didelį derlių, žiemą jie turėtų būti su 10-12 šaknų, kurių ilgis 5-7 cm. Ši šaknų sistema išsivysto per 30-35 dienas.

Su pavasariniais česnakais tai padaryti daug lengviau. Daigus galima sodinti vos nutirpus sniegui, o atėjus šilumai, prasideda aktyvus šaknų augimas.

Tinkamas sodinimas

Pradėkite ruošti lysvę likus dviem savaitėms iki sodinimo. Pirmiausia reikia perkasti dirvą „per kastuvą“ ir kartu įterpti organinių medžiagų (7-8 kg humuso arba komposto 1 m²).

Optimalus česnakų sodinimo būdas

5-7 cm tarp augalų eilėje ir 15-20 cm tarp eilių. Idealus sodinimo gylis – 8-10 cm. Per tokį dirvos sluoksnį pirmosios šalnos nepaveiks česnakų sodinukų, o pavasarį bus pakankamai drėgmės normaliam augimui.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: