Kaip alkoholis veikia jūsų kūną: minutė po minutės…

Prekyba alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 d

Ar kada susimąstėte, kas nutinka jūsų kūnui, kai vartojate alkoholį? Apie tai pasakojo „YouTube“ kanalo „The Infographs Show“ vedėja. Taigi jūs išgėrėte pirmąjį alkoholio gurkšnį. Per ateinančias kelias valandas jūsų kūne įvyks daug cheminių reakcijų.

Kas nutinka mūsų organizmui, kai išgeriame alkoholio? 

Alkoholis per naujuosius metus

Po 1 minutės alkoholis nutekės gerkle į skrandį. Kas nutiks toliau, priklausys nuo to, ką valgėte ir koks jūsų kūnas. Jei neseniai valgėte, alkoholis lėčiau pasklis po kūną, nes dalis gėrimo pasisavins skrandyje virškinamo maisto.

Po 3 minučių vis daugiau alkoholio pradeda patekti į jūsų kraują ir į ląsteles visame kūne. Tačiau šiame etape vargu ar pajusite alkoholio poveikį.

Keista, bet alkoholinius gėrimus, kurių alkoholio kiekis yra 20-30%, organizmas pasisavina greičiau nei stipresnius gėrimus. Tai yra, jei išgersite taurę portveino, prisigersite greičiau nei nuo tokio pat kiekio viskio.

Po 5 minučių pradėsite jausti alkoholio poveikį savo kūnui. Jei sumaišysite su gazuotu vandeniu, jis dar greičiau įsigers. Jūsų kūne pradeda vykti cheminės reakcijos. Jie turės įtakos jūsų jausmams, nuotaikai, gebėjimui išlaikyti pusiausvyrą.

Po 10 minučių alkoholis pradeda veikti kraujagysles. Jos plečiasi, todėl jūsų oda parausta. Taip pat pasidaro šilčiau, nes alkoholis laikomas kraujagysles plečiančia priemone.

Žinoma, kad moters organizmas į alkoholio vartojimą reaguoja kiek kitaip, lyginant su vyro. Iš principo, vidutinės moters organizme yra mažiau vandens, todėl į kraują patenkantis alkoholis atskiedžiamas. Dėl to moterų kraujyje alkoholio koncentracija padidėja greičiau. Be to, moters organizmas mažiau skaido etanolį.

15 minučių po alkoholio išgėrimo jaučiatės geriau. Taip yra dėl to, kad alkoholis išprovokavo dopamino ir serotonino gamybą. Tuo pačiu metu alkoholis slopina smegenų sritis, atsakingas už kalbą, regėjimą ir koordinaciją.

Praėjus 20 minučių po alkoholio vartojimo, kepenys pradeda jį apdoroti. Vidutiniškai jos gali metabolizuoti maždaug 30 ml alkoholio per valandą. Be to, kvėpuodamas (iškvėpdamas) žmogus atsikrato apie 8% išgerto alkoholio.

Po 25 minučių pastebėsite, kad jūsų skruostai šiek tiek paraudę ir šiek tiek sutriko pažinimo funkcija. Taip pat greičiausiai dėl aktyvaus inkstų darbo norėsis į tualetą šiek tiek dažniau. Tai gali sukelti dehidrataciją. Todėl geriant alkoholį, patariama gerti ir vandenį.

Po 30 minučių kepenys vis tiek dirbs aktyviau nei įprastai. Jei jūsų kepenys negali apdoroti alkoholio, tai gali sukelti apsinuodijimą.

Pokyčiai šiuo metu vyksta ir smegenyse. Iš pradžių jaučiatės gerai, bet tai tik iliuzija: jūsų smegenų ląstelės iš tikrųjų yra pažeistos.

Po 45 minučių jūsų būklė priklausys nuo to, kiek išgėrėte. Jei tai kelios kelios taurės, tada kraujyje bus daug alkoholio, o jei išgėrėte nedaug, alkoholio kiekis kraujyje bus gana žemas. Jūsų alkoholio kiekis kraujyje lemia, kiek žalos bus padaryta jūsų smegenims.

Pati pirmoji apsvaigimo stadija apima tokius požymius kaip nežymus mąstymo ir reakcijos greičio pasikeitimas. Antrame etape pajusite euforiją, atsipalaidavimą ir pasitikėjimą savimi. Kitame etape pablogės regėjimas, taip pat galite pradėti priimti neapgalvotus sprendimus, labai sulėtės reakcija. Šiame etape taip pat galite jausti pykinimą. Tačiau kai alkoholio kiekis kraujyje yra nuo 0,18 iki 0,3 promilės, daugelis jūsų smegenų sričių jau sunkiai funkcionuoja. Be to, tokiu atveju prarasite koordinaciją, galite trumpam apalpti ar prarasti atmintį. Jei alkoholio kiekis kraujyje bus didesnis nei 0,25 promilės, kils pavojus apsinuodyti. O esant 0,35 promilės kraujyje, galite visiškai prarasti koordinaciją.

Po 60 minučių jūsų kūnas aktyviai skaidys alkoholį ir bandys jo atsikratyti. Alkoholiniams gėrimams apdoroti prireiks vienos valandos, alui – dviejų, vynui – trijų valandų.

Po trijų valandų grįžęs namo supranti, kad negali užmigti. Be to, jausite galvos svaigimą ir pykinimą. Esmė ta, kad alkoholis trukdo smegenims pereiti nuo budrumo į miegą.

Exit mobile version