Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Grožis / Stilius

Kaip atnaujinti paauglio kambarį?

Augant vaikui kartu keičiasi jo požiūris ir norai. Todėl ateina laikas, kai vaikai įžengę į paauglystės amžių, nori pakeisti ne tik aprangos stilių, bet ir savo kambarį ir jame esančius baldus. Įžengus į savo erdvę visuomet norisi jaustis maloniai, nes mūsų gyvenimo stilius atsispindi ir kambario interjere. Tad kas svarbiausia ir nuo ko pradėti atnaujinti paauglio kambarį?

Baldai

Siekiant išvengti konfliktų, reikia leisti paaugliui priimti sprendimus pačiam, prieš tai nustačius biudžeto limitą. Kambario baldai yra pagrindiniai, pokyčio reikalaujantys akcentai. Paauglio kambaryje svarbu sukurti tinkamas sąlygas poilsiui ir mokymuisi, todėl lovos ir rašomieji stalai su kėdėmis reikalauja rimtesnių paieškų.

Pagrindinis poilsio baldas svarbus tuo, kad jame paauglys ne tik kokybiškai miega, bet ir mokosi, žaidžia kompiuteriu, bendrauja telefonu ar net valgo. Todėl svarbu nuspręsti kokio dydžio lovą pirkti, jeigu vaikas daug laiko praleidžia lovoje, vertėtų įsigyti dvigulę lovą, o jeigu joje tik miega galbūt užteks viengulės.

Rašomieji stalai turi būti praktiški ir patogūs mokytis. Todėl rekomenduojama juos statyti šalia lango, kad natūrali dienos šviesa leistų paaugliui ilgiau mokytis. Renkantis stalą svarbu, jog jame būtų integruota daiktų laikymo sistema, kad visos būtinos kanceliarinės priemonės būtų pasiekiamos ranka.

Kambario pagrindas

Kaip ir renkantis baldus, taip ir renkantis kambario spalvas būtina pasitarti su paaugliu. Kartu bendradarbiaudami surasite kompromisą, tinkantį visiems šeimos nariams. Galbūt paauglys mėgsta tamsias spalvas, jeigu jam sunku apsispręsti ir nežino, tuomet patariama kambarį dažyti neutraliomis paletės spalvomis.

Taip pat būtina atsižvelgti į jo hobius ir pomėgius. Pavyzdžiui, jeigu paauglys lanko muzikos būrelį, rekomenduojama palikti vietos muzikos instrumentui, kad būtų galima laisva juo groti. Dėl to verta apšiltinti kambarį garsą izoliuojančia vata, kad vaikai galėtų nevaržančiai klausyti muzikos, o tėvai mėgautis tyla.

Atnaujindami vaiko, įžengusio į paauglystę, kambarį, atsižvelkite į jo nuomonę ir gerbkite savarankiškumą. Stengdamiesi įgyvendinti atžalos norus, būsite įvertinti. Todėl namuose tvyros taika ir harmonija, nes kambarys pateisins paauglio lūkesčius bei norus.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: