Kaip atpažinti nuodingas bulves: tereikia žinoti šiuos požymius


Žalsva bulvė yra nuodinga

Norint parduotuvėje išsirinkti tinkamas bulves, reikia atkreipti dėmesį į bulvių kvapą ir išvaizdą, teigia biologai.

“Jei kvapas tipiškas, “bulvė” – gera. Jei užuodžiate puvinio ar “chemijai” būdingus kvapus, tai labai blogai. Tokie kvapai rodo, kad auginant nesilaikoma pesticidų naudojimo technologijos”, – aiškino ekspertai.

“Taip pat nereikėtų pirkti žalsvų bulvių, nes tai rodo, kad jose yra solanino. Šis alkaloidas susidaro saulėje, yra toksiškas žmogui ir sunkiai suyra termiškai apdorojant. Todėl lupant bulves, žaliąsias bulvių dalis reikėtų pašalinti, patarė ekspertai.

Neimkite didelių bulvių, nes jų viduje gali būti tuštumų ir puvimo požymių. Idealiai tinka vidutinio dydžio . Ekspertai priminė, kad naudingiausios bus geltono atspalvio , nes juose yra daug karotino.

Namuose bulvės dažniausiai gerai išsilaiko iki mėnesio. Tačiau jų nereikėtų laikyti plastikiniuose maišeliuose – plėvelė per daug priglunda prie bulvių, o šiose vietose gali susidaryti ligų židiniai.

Ekspertų teigimu, nepadės jokios skylės maiše. Geriau įsigyti specialų indą su dangčiu. Prieš laikant bulves, jas reikia išdžiovinti ir laikyti tamsioje patalpoje.

Išeiti iš AMP versijos