Vonios kambarys dažnai būna pati drėgniausia vieta. Laikui bėgant dėl drėgmės joje atsiranda bakterijų, kvapų, pelėsių ir grybelių. Toliau skaitykite, kaip užtikrinti, kad jūsų vonios kambarys būtų sausas ir nesikauptų pelėsis.
Kaip išnaikinti pelėsį iš vonios?

Grybelis, bakterijos, pelėsis ir nuolatinė drėgmė yra labai pavojingi žmogaus sveikatai. Jie gali sukelti alergiją arba plaučių problemas. Todėl svarbu kuo greičiau jų atsikratyti.
Ventiliacija
Senesniuose pastatuose ir butuose vonios kambaryje nėra ventiliacijos. Taip atsitinka, jei grotelės yra užkimštos dulkėmis ir jose beveik necirkuliuoja oras.
Tai lengva patikrinti. Paimkite degtuką arba žiebtuvėlį ir uždekite jį prie grotelių. Jei liepsna pasisuka 45 laipsnių kampu, ventiliacija yra tinkama.
Jei ne, reikia nuimti ventiliacijos groteles ir kruopščiai nuplauti bet kokiu plovikliu.
Galima papildomai įrengti vėdinimo sistemą su įjungimo mygtuku. Jis įdedamas vietoj grotelių ir įjungiamas, kai reikia greitai pašalinti drėgmę. Pavyzdžiui, po dušo.
Vėdinimas
Taip pat svarbu dažnai vėdinti vonios kambarį. Vonios kambario duris galite palikti ne visiškai uždarytas – tarp slenksčio ir durų liks pora centimetrų.
Jei įmanoma ir jei reikia, galite plačiau atverti langus ir duris į vonios kambarį. Taip drėgmė pasišalina daug greičiau.
Jei būstas yra netoli kelio ar pramoninės teritorijos, galima įrengti nedidelį oro kondicionierių, kuris džiovina orą ir palaiko reikiamą kambario temperatūrą.
Nedžiovinkite skalbinių vonios kambaryje
Skalbinių džiovinimas vonios kambaryje yra viena iš nuolatinės drėgmės priežasčių. Tačiau drėgnus drabužius turėtumėte pakabinti lauke arba balkone.
Taip pat džiovyklę galite pastatyti koridoriuje, ten, kur sausa. Tai atgaivins bet kurią patalpą, kurioje yra per daug sauso oro.
Taip pat galite įsigyti specialią džiovinimo mašiną – elektrinę džiovyklę.
Gyvatukas
Gyvatukas vonios kambaryje padeda išdžiovinti orą. Juo galima džiovinti rankšluosčius. Tačiau svarbiausia, kad jis pašalina kondensatą nuo visų paviršių.
Matmenis ir parametrus reikia individualiai pritaikyti prie konkrečios erdvės.
Geri vamzdžiai
Vonios kambario įranga netrunka amžinai ir bėgant metams genda. Gali atsirasti nuotėkis. Gali būti pažeistos vandentiekio jungiamosios detalės ir vamzdžių jungtys.
Dėl nuolatinių nesandarumų atsiranda pelėsių kvapas, drėgmė ir pelėsis. Rizikuojate, kad vamzdis gali trūkti ir sukelti užtvindymą.
Nelaukite, kol problema jūsų vonios kambaryje ištrykš kaip fontanas. Kartą per metus kvieskite santechniką, kad jis patikrintų visus vamzdžius. Jei kas nors įtartina, suremontuokite arba pakeiskite vamzdžius.
Oro sausintuvas
Įsigykite oro sausintuvą, jis puikiai surenka drėgmę į talpyklą. Po dušo galite jį įjungti 2-3 valandoms, tada visa drėgmė esanti vonioje bus surinkta. Žinoma, jeigu nutarėte pirkti oro sausintuvą, nepirkite pačio bigiausio, nes jie niekam tikę. Geras oro sausintuvas kainuoja nuo 200 eurų.
Taip pat skaitykite: