Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip panaikinti blogą kvapą iš skalbimo mašinos?

Dažniausia nemalonaus kvapo priežastis yra ta, kad skalbyklėje yra pelėsio. Tai būdinga iš priekio įkraunamoms skalbimo mašinoms. Skirtingai nei vertikaliai įkraunamoms skalbyklėms, šioms skalbyklėms vienam ciklui reikia mažiau vandens. Jei naudojate automatinį miltelių dozatorių ir matuojate kiekį pagal instrukcijas, tai puiku. Tačiau jei pasirinksite didesnį kiekį arba jei skalbiklis tinka tik rankoms plauti, gausite per daug putų. Mašina tiesiog negali jų visiškai pašalinti. Ant būgno ir durelių sandariklio lieka muilo likučių, kurie pritraukia dulkes ir nešvarumus nuo drabužių. Šiltoje ir drėgnoje aplinkoje šis mišinys tampa bakterijų ir grybelių veisimosi vieta.

Kita galima priežastis – užsikimšusi drenažo žarna arba nuotekų vamzdis. Tai neleidžia nešvariam vandeniui nutekėti, todėl kartais jis lieka skalbyklėje. Dėl to gali atsirasti pelėsių kvapas. Drėgmė taip pat skatina pelėsio atsiradimą.

Blogas skalbimo masinos kvapas

Kaip atsikratyti kvapų skalbimo mašinoje?

Deja, bet skalbimo mašina pati neišsivalys. Jei nenorite, kad į drabužius patektų pelėsių kvapas, išvalykite skalbyklę. Tai paprasta.

1 veiksmas: paleiskite tuščią plovimą

Kai skalbiate 40 laipsnių temperatūroje, pelėsis ir bakterijos nemiršta. Taigi bent kartą per mėnesį turėtumėte atlikti papildomą tuščią skalbimą be jokių skalbiklių ar ploviklių. Patikrinkite savo mašinos naudotojo vadovą. Galbūt gamintojas užrašė, kokį ciklą turėtumėte naudoti. Jei ne, tiesiog nustatykite ilgiausią ciklą su didžiausia temperatūra. Taip išvalysite būgną ir išleidimo žarną.

Jei manote, kad įprastas skalbimas nepadės, į skalbimo priemonių stalčių įpilkite skalbiklio. Buitines chemines medžiagas galima pakeisti bet kuo, ką turite namuose:

  • Valgomoji soda ir actas. Sumaišykite ¼ puodelio vandens su tokiu pat kiekiu valgomosios sodos. Įpilkite tirpalo į ploviklio stalčių. Į skalbyklės ir džiovyklės būgną įpilkite 2 puodelius stalo acto.
  • Citrinos rūgštis. Į būgną įpilkite puodelį granuliuotos rūgšties. Po skalbimo naudokite skalavimo ciklą, kad išplautumėte skalbiklio likučius.
  • Specialus valiklis. Į ploviklio stalčių įpilkite ne daugiau kaip 60 ml skysčio. Nedėkite jokių kitų ploviklių; tai gali sugadinti prietaisą. Jei po skalbimo iš būgno sklinda baliklio kvapas, paleiskite skalbyklę dar kartą, bet be skalbiklio.

2 veiksmas: nuvalykite durelių guminį sandariklį

Ant jo lieka vandens, skalbiklio ir drabužių pūkelių. Sumaišykite actą ir vandenį santykiu 1:1. Užsimaukite pirštines, pamirkykite skudurėlį tirpale ir atsargiai nuvalykite gumą. Norėdami išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, šiek tiek atitraukite sandariklį nuo būgno. Jei po skalbimo dėmės vis dar matomos, tikėtina, kad pelėsis liks visam laikui. Apsvarstykite galimybę pakeisti guminį durelių sandariklį.

3 veiksmas: išplaukite ploviklio stalčių

Išimkite stalčių iš skalbyklės ir pamerkite jį į muiluotą vandenį. Po to nuvalykite drėgnu skudurėliu. Jei ant lovio liko pelėsių ar miltelių likučių, patepkite juos plovikliu, pavyzdžiui, balikliu, ir patrinkite senu dantų šepetėliu. Tada kruopščiai išplaukite po tekančiu vandeniu.

4 veiksmas: išvalykite drenažo siurblio filtrą

Atjunkite mašiną nuo elektros tinklo ir suraskite filtrą. Ši dalis yra priekinėje pusėje apačioje (dešinėje arba kairėje) ir yra uždengta nedideliu dangteliu. Atidarykite šį dangtį ir po mašina pakiškite šluostę. Dabar galite atsukti filtrą. Iš skylės, kurioje jis stovi, pasipils vanduo. Kai jo nebeliks, nuplaukite filtrą po tekančiu vandeniu. Ant jo greičiausiai bus plaukų ir siūlų. Šį valymą reikėtų atlikti maždaug kartą per mėnesį.

5 veiksmas: išvalykite užsikimšimą

Jei ankstesni veiksmai nepadeda, patikrinkite išleidimo žarną. Net ir po plovimo kartais jame lieka užsikimšimų. Tai gali būti, pavyzdžiui, plaukų gumulas.

Atjunkite žarną nuo skalbyklės ir įkiškite ją į kibirą. Kitą žarnos galą nuimkite nuo vamzdžio. Prijunkite žarną prie čiaupo ir paleiskite vandenį. Srovė išstums visas susikaupusias šiukšles.

Ką turėtumėte daryti, kad skalbyklė nebeskleistų kvapo?

Jei nenorite mašinos valyti per dažnai, pasistenkite užkirsti kelią kvapų atsiradimui. Tai galima padaryti keliais būdais.

Tinkamo ploviklio pasirinkimas

Vėlgi, iš priekio įkraunamos skalbimo mašinos negali išskalauti per daug putų. Taigi rinkitės skalbiklį automatiniam skalbimui ir perskaitykite skalbiklio instrukcijas. Gamintojai paprastai nurodo, kiek skalbiklio reikia vienam ciklui.

Laikykite būgną sausą

Uždara ir drėgna mašina yra puiki terpė daugintis bakterijoms. Todėl po skalbimo skalbinius kuo greičiau išimkite. Būgną ir ploviklio stalčių laikykite atidarytus. Taip prietaisas greičiau išdžiūsta. Jei įmanoma, kambaryje sumontuokite ventiliatorių arba oro sausintuvą.

Reguliariai valykite guminį durelių sandariklį

Tinkama plovimo priemonė negarantuoja, kad ant sandariklio neatsiras nuosėdų, kurios sukelia pelėsį. Todėl po kiekvieno skalbimo nuo durelių sandariklio turite pašalinti visas įsisenėjusias šiukšles ir nuvalyti gumą sausu skudurėliu. Acto ir vandens tirpalą galima naudoti kartą per mėnesį.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button