Kaip greitai patikrinti, ar medus nėra padirbtas: patys paprasčiausi metodai

Medaus natūralumas

Medų, kaip ir daugelį kitų produktų, dažnai padirbinėja nesąžiningi gamintojai. Dažniausiai tai daroma siekiant padidinti produkto masę, suteikti norimą saldumą nekokybiškam ar nesubrendusiam produktui. Ką galima maišyti į medų ir kaip patikrinti jo kokybę?

Dažniausiai į medų dedama krakmolo, krakmolo melasos, burokėlių melasos, sacharozės, invertuoto cukraus.

Natūralų medų labai sunku atskirti nuo netikro medaus, pagaminto iš sirupo, vandens ir cukraus. Ypač jei perkate supakuotą gaminį ir geriausiu atveju matote tik jo spalvą bei skaidrumą.

Jei stiklainyje pradėjo sluoksniuotis, tai yra prastas, nekokybiškas produktas. Kitas nekokybiškumo požymis gali būti cukrus apačioje, o skystis viršuje. Tokį medų reikia sunaudoti greitai – gali surūgti.

Kaip nustatyti ar medus yra natūralus?

Gravitacija

Tikras medus neturėtų būti skystas. Jei šiek tiek pakaitinsite (iki 20 laipsnių) ir pakabinsite šaukštu ir pradėsite sukti, tada tinkamos konsistencijos medus susivynios ant šaukšto. Jei nuteka, tai yra priežastis įtarti klastotę.

Numesti

Šis metodas padės nustatyti skysčio perteklių meduje. Paimkite popieriaus lapą ir lašinkite medų. Jei popierius sušlapo – medus netikras. Nuo natūralaus medaus neturėtų būti šlapių dėmių.

Duona

Duonos gabalėlį pamirkykite meduje. Palaukite kelias minutes. Duona kietėja natūraliame meduje. Jei jis sušlaps – medus netikras.

Jodas

Meduje dažnai gali būti krakmolo arba miltų. Tačiau šiuos priedus galima greitai aptikti jodo pagalba. Paimkite šaukštą medaus, praskieskite jį vandeniu ir įlašinkite ten jodo. Jei skystis pasidaro mėlynas, turite medaus su “priedais”.

Viela

Paimkite nerūdijančio plieno vielos gabalėlį ir pakaitinkite ant ugnies (pvz. naudodami žiebtuvėlį). Ir tada įmerkite vielą į medų. Jei medus kokybiškas, jis neprilips prie vielos.

Ugnis

Uždėkite medų ant ugnies. Kokybiškas gaminys tiesiog neužsidegs. O medus su priedais gali keisti spalvą, tirpti ar turėti aštrų cheminį kvapą. Karamelės kvapas kaitinant taip pat rodo nekokybišką medų.

Nuosėdos

Paėmus šaukštą medaus ir ištirpinus arbatos puodelyje, nuosėdų neturėtų būti. Nuosėdų buvimas rodo žemos kokybės medų, paruošimo ar laikymo technologijų pažeidimus.

Amoniakas

Šis bandymas parodys, ar yra pridėta krakmolo melasos. Stiklinėje atskieskite šaukštą medaus ir įlašinkite porą lašų amoniako. Jei spalva tapo ruda, turite netikrą medų.

Acto esencija

Norėdami patikrinti, ar nėra kreidos, šaukštą medaus atskieskite vandeniu ir įlašinkite acto esencijos. Jei bus šnypštimo reakcija – yra kreidos.

Išeiti iš AMP versijos