Kaip gyvūnų terapija gydo žmones nuo ligų?

Gyvūnų terapija

Mokslininkai įrodė, kad bendravimas su katėmis, šunimis, arkliais, triušiais ir kitais gyvūnais stiprina žmonių imunitetą ir nervų sistemą, teigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną ir ne tik.

Kas yra gyvūnų terapija?

Gyvūnų terapija – tai gyvūnų panaudojimas įvairių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemos problemas bei psichikos sutrikimus, gydymui ir profilaktikai.

Kaip parodė tyrimai, gyvūnai teigiamai veikia pacientų, sergančių autizmu, emociniais sutrikimais, potrauminiu sindromu, šizofrenija, depresija ar žalingomis priklausomybėmis, būklę.

Kaip veikia gyvūnų terapija?

Šios technikos šalininkų teigimu, bendravimas su gyvūnais ir rūpinimasis gyvūnais padeda stabilizuoti žmogaus emocinę būseną. Gyvūno savininkas tampa labiau subalansuotas, gali atsipalaiduoti esant nervinei įtampai. Taip pat gyvūnai padeda žmogui didinti savigarbą ir bendrauti po stipraus šoko.

Šunys

Šuo laikomas populiariausiu keturkoju „psichoterapeutu“ tarp augintinių. Turėti šunį rekomenduojama žmonėms, kurie kenčia nuo depresijos, dažnai patiria stresą ir turi problemų su nervų sistema. Emocinei paramai tinka bet kokios veislės ir dydžio šuo, svarbiausia, kad tarp jo ir šeimininko susiklostytų draugiški santykiai.

Šunų terapija

Katės

Katės dažnai laikomos senelių namuose, ligoninėse ir mokyklose. Kitose valstybėse yra net specialios kavinės, kuriose galima pasėdėti su kate ant rankų. Šie gyvūnai ramina nervus, padeda numalšinti stresą ir gydo nuo nemigos, nes šalia esanti katė sukuria saugumo jausmą. Katės murkimas leidžia atsipalaiduoti, o katės glostymas išskiria džiaugsmo hormoną – oksitociną.

Arkliai

Arkliai naudojami psichoterapijai žmonėms, turintiems priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų, taip pat vaikams, sergantiems Dauno sindromu ir cerebriniu paralyžiumi. Nebūtina mokėti jodinėti – tai ženkliai pagerins žirgų savijautą ir priežiūrą. Taip pat pažymima, kad žirgai geba atpažinti ir imituoti žmogaus emocijas, todėl gyvūnų terapija, dalyvaujant šiems gyvūnams, rekomenduojama žmonėms, patyrusiems didelį stresą ar emocinį sukrėtimą.

Delfinai

Delfinų terapija yra atskira medicininės ir psichologinės reabilitacijos bei gyvūnų terapijos rūšis. Žaisdamas su šiuo gyvūnu ir atlikdamas specialius pratimus žmogus pradeda jaustis geriau, atsikrato baimių ir nerimo. Pavyzdžiui, delfinų terapija rekomenduojama vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi, protiniu atsilikimu, autizmu, dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimu, Dauno sindromu ir kitais psichikos sutrikimais.

Triušiai

Žmonės, kurie dėl kokių nors priežasčių negali pasirūpinti kate ar šunimi, gali gauti triušį. Šis gyvūnas yra tylus, ramus, nereikalauja ypatingos priežiūros. Triušių stebėjimas padeda sumažinti stresą ir nusiraminti, o šių mielų gyvūnų glostymas padeda lavinti smulkiąją motoriką. Tačiau prieš perkant triušį naminių gyvūnėlių parduotuvėje, reikia įsitikinti, kad gyvūnas yra prijaukintas ir pripratęs prie žmonių.

Ropliai

Ropliai yra gana egzotiški gyvūnai, todėl rūpintis jais tinka ne visiems. Tačiau tyrimai parodė, kad ropliai padeda atitraukti dėmesį nuo neigiamos patirties ir netgi gydo depresiją. Esmė ta, kad rūpintis ropliu nėra labai lengva, bet įdomu. Todėl žmogus bus užsiėmęs šiuo procesu ir galės tokiu būdu atsikratyti liūdesio.

Išeiti iš mobilios versijos