Kaip išdžiovinti moliūgų sėklas namuose?

Moliūgų sėklos

Moliūgas yra skanus ir naudingas produktas iš kurio gaminama daugybė nuostabių patiekalų. Negalima pamiršti ir jo sėklų. Juk taip pat labai skanu kaip ir saulėgrąžos. Kaip tinkamai išdžiovinti moliūgų sėklas? Sužinok, kaip tai galima padaryti namuose.

Kaip džiovinti moliūgų sėklas?

Paruoškite sėklas džiovinimui

Kad ir kurį būdą pasirinktumėte, pirmiausia reikia gerai nuplauti sėklas ir pašalinti vandens perteklių paskleidus jas ant popierinio virtuvės rankšluosčio. Priešingu atveju jie išliks lipnūs ir nemalonūs liesti.

Natūralus džiovinimas

Tai ilgiausias, bet geriausias būdas, kuris truks 2-3 savaites. Sėklas paskleiskite vienu sluoksniu ant popieriumi iškloto lakšto, padėklo ar plokščios lėkštės ir padėkite į šiltą, sausą ir gerai vėdinamą vietą.

Moliūgų sėklų džiovinimas orkaitėje

Bene populiariausias variantas. Sėklas vienu sluoksniu išdėliokite ant lakšto ir pašaukite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 20 minučių. Nepamirškite kartas nuo karto pamaišyti sėklas.

Sėklų kepimas keptuvėje

Kitas greitas būdas išdžiovinti moliūgų sėklas – mesti jas į keptuvę. Sėklas reikia kepti ant vidutinės ugnies.

Džiovinimas mikrobangų krosnelėje

Jei turite mikrobangų krosnelę, tai palengvins džiovinimo procesą. Paimkite plokščią lėkštę, uždenkite popieriumi ir paskleiskite nedidelę dalį sėklų. Įdėkite lėkštę į mikrobangų krosnelę 2-3 minutėms.

Išeiti iš mobilios versijos