Kaip išmokyti vaiką valgyti mažiau saldumynų?

Vaikai ir saldainiai

Besaikis saldumynų vartojimas – gana dažna vaikų problema. Nepaisant to, kad tėvai nuo mažens stengiasi riboti saldainių vartojimą. Per didelis cukraus vartojimas vaikystėje gali sukelti ne tik nutukimą, bet ir tokias ligas kaip kariesas, diabetas, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Gana dažnai įprotis valgyti daug saldumynų susiformuoja vaikystėje, todėl suaugus to atsikratyti gana sunku. Todėl tėvų užduotis – dėti maksimalias pastangas išmokyti vaiką tinkamai maitintis.

Pamirškite apie saldumynų atsargas

Įprotis turėti namuose saldainių ir sausainių atsargų visada daro jums meškos paslaugą. Net jei saldumynai yra saugiai paslėpti nuo vaikų, jie vis tiek prie jų prieina. Jei norite vaiką pavaišinti kuo nors saldžiu, išveskite jį pasivaikščioti ar pasigaminkite sveiko deserto namuose.

Venkite parduotuvėje pirktų saldumynų

Daugumoje prekybos centruose parduodamų saldumynų, be cukraus, yra ir transriebalų, kurie neigiamai veikia sveikatą, o ypač vaiko organizmo formavimąsi. Jei vaikas nori pyrago ar saldainio, visada galite juos paruošti namuose, kontroliuodami cukraus kiekį.

Pamirškite apie desertą

Įprotis valgyti saldumynus po kiekvieno valgio – tikrai netinkamas variantas. Reikalas tas, kad dažniausiai žmogui valgio metu užtenka vieno patiekalo. Kai vaikas valgo desertą po pagrindinio valgio, jis didina kalorijų kiekį.

Nebausk draudimais

Kartais tėvai baudžia vaikus palikdami juos be saldumynų. Tai gana bloga mintis, nes vaikas saldumynus pradeda suvokti kaip kažką ypatingo ir svarbaus. Be to, vaikai dažnai pradeda vartoti saldumynus, kad nudžiugintų save.

Atkreipkite dėmesį į sudėtį

Prieš pirkdami saldainius, būtinai perskaitykite ir išanalizuokite produktų sudėtį etiketėse. Rinkitės prekių ženklus, kuriuose cukraus nenaudojama arba naudojamas minimalus kiekis. Atminkite, kad cukrus yra paslėptas daugelyje kūdikių produktų, tokių kaip jogurtai, pienas, sultys ir kūdikių maistas.

Dalintis:
Exit mobile version