Kaip išsirinkti tinkamą kivį parduotuvėje ir kodėl vaisius reikia valgyti šaltuoju metų laiku?

Kaip pasirinkti kivius parduotuvėje

Kiviai yra nuostabūs vaisiai (uogos), atkeliavę pas mus iš Kinijos. Tai didelių į medį panašių vynmedžių, vadinamų aktinidijomis, vaisius. Kivių nauda neabejotina, net nepaisant to, kad žmogui optimaliausi yra tie vaisiai ir daržovės, kurie auginami jo klimato zonoje.

Kokių medžiagų yra kiviuose?

Kivių nauda visų pirma pagrįsta dideliu vitamino C kiekiu (daugiau nei citrusiniuose vaisiuose). Dėl to kiviai yra puiki prevencinė priemonė kovojant su peršalimu. Šis vaisius tonizuoja organizmą, didina atsparumą stresui, stiprina imunitetą, o tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku.

Po sočios vakarienės naudinga valgyti kivi, kad pašalintumėte sunkumą skrandyje, išvengtumėte rėmens ir vidurių pūtimo.

Kiviai pasižymi tuo, kad skatina mėsos asimiliaciją. Todėl besilaikantiems sveikos mitybos principų mėsą reikėtų valgyti ne su bulvėmis ar makaronais, o su kiviais. Juolab kad mėsos patiekalų su kivi receptai nėra neįprasti.

Kita naudinga kivių savybė yra jo gebėjimas normalizuoti aukštą kraujospūdį dėl šiame vaisiuje esančio kalio ir magnio. Be to, reguliarus kivio valgymas apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo ir stiprina kraujagyslių sieneles.

Kivių neturėtų ignoruoti tie, kurie nori sulieknėti, nes jie efektyviai degina riebalus ir šalina iš organizmo cholesterolį.

Kaip pasirinkti kivį?

Tam, kad įsigyti kiviai būtų tikrai naudingi, reikia išmokti juos teisingai išsirinkti. Štai keletas taisyklių, kurios padės išsirinkti „teisingą“ kivi ir nepirkti neprinokusio ar pernokusio vaisiaus.

Nepaisant visų kivių privalumų, reikia pažymėti, kad šie vaisiai gali būti stipriausi alergenai. Todėl jų negalima duoti vaikams, nesulaukusiems penkerių metų, ypač jei yra polinkis į alergines reakcijas.

Exit mobile version