Automobiliai / Motociklai

Kaip išvengti problemų užvedant variklį žiemą?

Tai baisiausias kiekvieno vairuotojo košmaras – reikia skubiai išvažiuoti, o automobilis neužsiveda. Klasikinis pasirinkimas – atidaryti variklio dangtį ir ilgai, susimąsčius žvelgti į variklį.

Kaip užvesti automobilio variklį žiemą?

Problema gali būti imobilizatoriuje arba signalizacijoje. Gerai, jei raktelio akumuliatorius išsikrovė. Priartinkite jį prie uždegimo mygtuko arba paspauskite atrakinimo mygtuką, ir jis turėtų veikti.

Tačiau jei sugenda pati signalizacijos sistema, gali būti daug priežasčių – nuo radijo trukdžių iki nesėkmingo bandymo pavogti automobilį.

Automobilio akumuliatoriaus problema

Automobilio gedimai

Dažniausia žiemos problema susijusi su akumuliatoriumi.

Jei pasukate užvedimo raktelį ir neįsijungia jokios šviesos, akumuliatorius tikriausiai visiškai išsikrovė. Dabar parduodama daug akumuliatoriaus įkroviklių, taip pat nešiojamųjų, tai vadinamieji stiprintuvai, kuriuos galima prijungti prie akumuliatoriaus. Jie greitai įkraus akumuliatorių ir automobilis užsives.

Akumuliatorius gali būti tvarkingas, tačiau srovė neteka dėl oksiduotų gnybtų. Gnybtus reikia išvalyti ir tinkamai priveržti. Jei lemputės šviečia ir starteris įsijungia, bet variklis vis tiek neužsiveda, problema greičiausiai yra maitinimo sistemoje. Žiemą kondensatas iš rezervuaro gali banaliai užšalti jo elementuose. O dyzelinių variklių savininkams – vasariniai degalai, likę nuo šiltojo laikotarpio, gali sutirštėti.

Jei yra didelis šaltis, reikia laukti, kol kaitinimo žvakės sušildys variklio orą. Tai rodo piktograma prietaisų skydelyje. Jei iš karto užvesite variklį, jis paprasčiausiai neužsives.

Taip pat gali būti žvakių ir aukštos įtampos laidų, uždegimo jungiklio, starterio ar net perdegusio saugiklio problema. Daugeliu atvejų prietaisų skydelyje užsidega variklio patikros lemputė, t. y. elektronika nustato gedimą ir užrašo klaidos kodą, kad būtų lengviau atlikti diagnostiką. Pageidautina, kad tai atliktų profesionalus servisas. Kad išvengtumėte šių rūpesčių, prieš tikruosius šalčius atlikite tinkamą techninę priežiūrą – patikrinkite akumuliatorių, žvakes, degalų filtrą.

Nepalikite įjungtų priekinių žibintų arba muzikos, kai variklis išjungtas. Taisyklės paprastos, bet jos veikia.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: