Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip nuvalyti lygintuvą ir pašalinti kalkes?

Šiuolaikiniai lygintuvai yra daug atsparesni įvairiems nešvarumams, korozijai bei įbrėžimams nei jų pirmtakai. Kiekviename šio buitinio prietaiso modelyje, net pačiame paprasčiausiame ir pigiausiame, yra savaime išsivalančių kalkių ir kalkių nuosėdų šalinimo funkcija. Kalkių nuosėdos susidaro dėl garo funkcijos.

Lygintuvo valymas

Be klasikinių kalkių nuosėdų susidarymo priežasčių, yra ir kitų reiškinių, dėl kurių gali kilti problemų naudojant lygintuvą. Jei prietaiso viduje yra kalkių nuosėdų, padas taip pat užsineša kalkėmis.

Patarimai, kaip nesugadinti lygintuvo pado:

 • Pasirinkite tinkamą lygintuvo temperatūrą;
 • Karštą padėkliuką padėkite ant kieto paviršiaus;
 • Pado plokštė nėra reguliariai švari ir sausa;
 • Nepalikite įjungto lygintuvo šalia vaikų be suaugusiųjų priežiūros.

Kaip nuvalyti lygintuvo padą ir pašalinti kalkes?

Baltos kalkės arba kalkių nuosėdos lygintuve atsiranda nuolat, nes šiandien mažai kas įsivaizduoja lyginimą be garų funkcijos. Ši funkcija leidžia per kelias minutes pasirūpinti tinkama drabužių išvaizda. Štai kodėl kalkių nuosėdos yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų.

Kiekvienas buitinės technikos pardavėjas parduoda keletą lygintuvui skirtų kalkių šalinimo ir valymo priemonių:

 • valomąjį pieštuką;
 • specialūs milteliai;
 • purškikliai;
 • ado plokščių poliravimo priemonės.

Prie kiekvieno produkto pridedamos instrukcijos, kaip ir kada naudoti priemones. Tačiau dažnai nutinka taip, kad pirkdami nepagalvojame apie galimus nesklandumus. Tokiu atveju yra keletas liaudiškų priemonių, kaip išsigelbėti nuo apnašų ir kalkių:

Citrinos rūgštis arba actas

Karštame vandenyje reikia ištirpinti šiek tiek citrinos rūgšties, supilti šį mišinį į lygintuvą ir nustatyti maksimalią lygintuvo temperatūrą. Įkaitę kelis kartus paspauskite garų mygtuką laikydami lygintuvą virš indo, kad nesugadintumėte šalia esančių daiktų. Po kelių paspaudimų kalkės pasišalins iš garų angų. Po to rūgšties tirpalą reikia išpilti iš lygintuvo. Tada užpilti lygintuvą švariu vandeniu ir vėl pakartoti procedūrą.

Gazuotas mineralinis vanduo

Supilkite jį į talpyklą, įkaitinkite prietaisą iki maksimalios temperatūros ir paspauskite garų mygtuką. Procedūrą galima kartoti kelis kartus.

Savaiminio valymo funkcija

Šią funkciją turi visi šiuolaikiniai prietaisai. Tiesiog perskaitykite lygintuvo instrukcijas ir žingsnis po žingsnio atlikite veiksmus. Jei reguliariai atliksite šią procedūrą, pamiršite apie kalkes.

Visi šie būdai taip pat gali padėti atsikratyti riebalų, kurie dažnai susidaro lygintuvo viduje, kai naudojate vandenį iš čiaupo. Lyginimui stenkitės naudoti išgrynintą arba distiliuotą vandenį.

Kaip nuvalyti lygintuvo padą nuo suodžių ir riebalų?

Daugelis lygintuvų savininkų ne tik užteršia padą ir vandens rezervuarą, bet ir susiduria su neįprastomis prietaiso problemomis. Pado plokštelė yra dažniausia neatsargaus ar netinkamo elgesio su ja pasekmė.

Jei pasirinksite netinkamą lyginimo temperatūrą ir paliesite lygintuvą prie drabužių, po kelių sekundžių tikriausiai teks išvalyti prietaiso dugną nuo apdegusio audinio. Ši problema dažnai iškyla, kai sintetinėms medžiagoms per klaidą arba nesąmoningai nustatoma per aukšta temperatūra. Tada audinys lydosi, kai liečiasi su padu.

Populiariausias būdas išgelbėti prietaisą nuo šios problemos – valyti pado plokštę druska. Ant popieriaus ar laikraščio užberkite šiek tiek druskos, įkaitinkite lygintuvą iki maksimalios temperatūros ir perkelkite padą ant druskos. Šis metodas veikia gerai, jei suodžiai ant pado plokštės nėra dideli ir laiku juos pastebėjote.

Norėdami išvalyti pado plokštę nuo suodžių arba pašalinti ant jos atsiradusią dėmę naudodami valgomąją sodą, turite ištirpinti kelis šaukštus valgomosios sodos šiltame vandenyje, gautame tirpale pamirkyti skudurėlį ir stipriai patrinti prietaiso dugną. Norėdami išspręsti šią problemą, galite naudoti dantų pastą. Dantų pastoje esančios smulkios dalelės užtikrins puikų valymo rezultatą.

Lygintuvo valymo nuo nešvarumų abrazyvinėmis medžiagomis būdai tinka tik tuo atveju, jei šios medžiagos nepažeidžia pado plokštės: jos jos nesubraižo ir nepažeidžia. Pavyzdžiui, prietaisą su politetrafluoretileno danga rekomenduojama valyti specialiu pieštuku arba kita specialia neabrazyvine priemone.

Kaip apsaugoti lygintuvą nuo kalkių ir nešvarumų?

Jums nereikės ieškoti būdų, kaip apsaugoti lygintuvo padą nuo kalkių ir nuosėdų, jei visą jo naudojimo laiką tinkamai juo rūpinsitės. Norėdami tai padaryti, turite:

 • perskaityti priežiūros instrukciją;
 • parinkti tinkamus temperatūros nustatymus skirtingiems audinių tipams;
 • naudoti tinkamą lygintuvo atramą;
 • po kiekvieno naudojimo nuvalykite pado plokštę drėgna, švaria šluoste;
 • reguliariai naudokite savaiminio valymo funkciją pagal instrukcijas.

Rūpestingas ir teisingas prietaiso naudojimas apsaugo jį nuo pažeidimų, o jūsų nervų sistemą – nuo streso.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: