Daugelis žmonių domisi serotonino, dar vadinamo laimės hormonu, prigimtimi. Tai medžiaga, kurią daugiausia gamina žmogaus virškinimo traktas. Įrodyta, kad serotoninas veikia nuotaiką, atmintį ir protinius gebėjimus. Kai serotonino lygis normalus, žmogus yra labiau susikaupęs ir ramus, jaučiasi laimingas, sako amerikiečių gydytojai.
5 būdai, kaip padidinti laimės hormono kiekį jūsų kūne
Vandens balansas
Dehidratacija gali išeikvoti organizmo gebėjimą gaminti triptofaną – aminorūgštį, kuri paverčiama serotoninu. Nepamirškite gerti daug vandens, kad padidintumėte tikimybę jaustis gerai.
Reguliarūs pratimai
Tyrimai parodė, kad pratimai, kurie padidina jūsų širdies ritmą, padidina serotonino ir dopamino, kito laimės hormono, kiekį. Daugiau judėdami gausite dvigubą geros savijautos dozę.
Sveikas žarnynas
Subalansuotas serotonino kiekis gali suteikti sveiką žarnyno audinį ir gerą bakterijų pusiausvyrą. Sergantis žarnynas sukelia susilpnėjusių pažintinių funkcijų ir depresijos riziką. Valgykite maistą, kuriame yra prebiotikų ir probiotikų, kad palaikytumėte sveiko žarnyno florą.
Pakankamas miegas
Lėtinis miego trūkumas lemia serotonino kiekio sumažėjimą. Idealus variantas – 7-8 valandos nepertraukiamo miego per parą. Visavertis poilsis padės pagaminti reikiamą serotonino kiekį.
Sveika mityba
Kad žarnynas būtų sveikas ir gamintų serotoniną, reikalinga tinkama mityba. Geriausi laimės hormono šaltiniai yra sveiki grūdai, bulvės, kukurūzai ir omega-3 riebalų rūgštys.