Kaip pagal nosies išskyrų spalvą suprasti, kas negerai su sveikata?

Nosies išskyros

Gleivės nosyje atlieka daugybę funkcijų. Jų spalva gali daug pasakyti jums ir gydytojui apie tai, kas vyksta organizme. Žinoma, to neužtenka galutinei diagnozei nustatyti, be tyrimų tai tiesiog neįmanoma. Tačiau šis metodas gali pasiteisinti, nes tai taip pat yra organizmo būdas pasakyti, kad kažkas su jumis negerai.

SKAIDRIOS IŠSKYROS

Tai visiškai normalu. Organizmas natūraliai gamina pakankamą kiekį gleivių – baltymų, druskų ir vandens. Jis apsaugo nosies takus nuo mikrobų, veikia kaip barjeras bakterijoms ir virusams.

Gleivės „pagauna“ visas smulkias medžiagas, kurios patenka į nosį ir per gerklę bei stemplę nuneša į skrandį, kur saugiai ištirpsta skrandžio sultyse.

Taigi, jei nosyje yra nedidelis kiekis skaidrių gleivių, tai visai nekelia nerimo. Nerimą keliantis ženklas, jei šių išskyrų kiekis tampa didesnis ir tiesiogine prasme pradeda tekėti iš nosies.

BALTOS IŠSKYROS

Jei iš nosies išeina baltos gleivės, tai reiškia, kad nosies ertmėse yra patinimas, dirginimas, kuris gali būti susijęs su nosies infekcija, alergija ar net dehidratacija.

Kadangi imuninės ląstelės kovoja su tuo, kas patenka į mūsų nosį ir sukelia dirginimą, išsiskiria tam tikros medžiagos, dėl kurių gleivės tampa drumstos, o ne skaidrios. Paprastai tokios baltos gleivės pradeda skirtis dideliais kiekiais.

GELTONOS IŠSKYROS

Sergant infekcija, išskyros gali pageltonuoti. Taip nutinka todėl, kad imuninės sistemos leukocitai perima į organizmą patekusių bakterijų ir virusų naikinimo darbą. Padirbėjus, ląstelės išplaunamos iš kūno kartu su gleivėmis, ir šiuo metu išskyros gali tapti gelsvos spalvos.

Tai nereiškia, kad reikia skubiai gydytis ir gerti antibiotikus – kol organizmas kovoja su išoriniais „agentais“, reikia duoti šansą, jis gali susitvarkyti pats. Be to, infekciją gali sukelti virusas – tokiu atveju antibiotikai visiškai nenaudingi ir netgi žalingi.

Šiame etape reikėtų palaukti, ar situacija pagerės – dažniausiai tokia sloga praeina per savaitę.

ŽALIOS IŠSKYROS

Gleivės nosyje taip pat gali pažaliuoti dėl infekcijos ir didelio negyvų baltųjų kraujo kūnelių sankaupos. Bet jei snarglys kelias savaites išlieka žalias ir sutirštėja, tuomet tikrai turėtumėte kreiptis pagalbos į gydytoją. Nerimą keliančius požymius lydi galvos skausmas ir karščiavimas. Šių simptomų derinys gali rodyti rimtą uždegiminį procesą.

RAUSVOS ARBA RAUDONOS IŠSKYROS

Raudonos arba rausvos gleivės reiškia, kad nosyje yra kraujo. Priežastys gali būti įvairios – alergija, infekcija, grynai mechaniniai gleivinės pažeidimai – pavyzdžiui, dėl dažno nosies pūtimo ir šluostymo.

Beje, jei pučiant nosį išskrenda mažos raudonos dėmelės, gali rodyti, kad patalpos, kurioje praleidžiate daug laiko, oras yra per sausas.

RUDOS IŠSKYROS

Kai kraujas iš nosies gleivinės išdžiūsta, jis gali susijungti su gleivėmis ir paruduoti. Bet ne tik tai – rudos išskyros iš nosies gali atsirasti įkvėpus per daug nešvaraus oro, dulkių, prieskonių ir pan.

Tačiau jei kosėjate rudomis gleivėmis, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti bronchito požymis.

JUODOS IŠSKYROS

Tai gali būti aistringiems rūkantiems, ypač jei plaučiai jau yra rimtai pažeisti. Pajuodavimas nosyje gali atsirasti ir įkvėpus nešvarumų.

Jeigu jūsų gleivės pajuodusios ir nerandate to priežasties, būtinai turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Tai ypač svarbu, jei karščiuojate ir sunku kvėpuoti.

Exit mobile version