Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip pasakyti žmonėms „ne“ be kaltės jausmo?

Ar galite lengvai pasakyti „ne“ ir vėliau dėl to nesigailėti? Daugeliui žmonių sunku nustatyti asmenines ribas. Stengdamiesi būti „patogūs“ visiems, jie gyvena kitų žmonių gyvenimus, kaupia savyje nuoskaudas ir kenčia nuo neišsipildymo.

Visada sakykite „taip“

Dažniausia priežastis, dėl kurios žmogus nesugeba pasakyti „ne“, yra nesugebėjimas nustatyti asmeninių ribų. Tai ateina iš gilios vaikystės. Šiandien apie pagarbą asmeninei erdvei kalba visi ir ji yra labai populiari, tačiau vos prieš 3-4 metus apie tai žinojo nedaugelis. Dar mažiau apie tai galvojome tuo metu, kai augo tūkstantmečio ir kūdikių bumo karta. Vaikai buvo paprasčiausiai spaudžiami, o su amžiumi iš jų buvo atimta galimybė lengvai pasakyti „ne“.

Asmeninės ribos taip pat pažeidžiamos fizinėmis bausmėmis, kai atsipalaiduoja ne tik psichinės, bet ir kūno ribos. 7-9 metų vaikas yra bejėgis, o suaugusieji, turintys didžiulę gyvenimo patirtį, meistriškai ir subtiliai juo manipuliuoja ir kaltina.

Bet kurio žmogaus pasitikėjimą pakerta trys paprasti klausimai:

  • „Kodėl tai padarėte?“ – reikia ieškoti argumentų jam pagrįsti;
  • „Kaip ilgai tai tęsis?“ – padidina painiavą;
  • „Kodėl dabar teisiniesi?“ – kaltės jausmas iškyla į paviršių.

Šie klausimai įkalina pašnekovą ir paverčia jį marionete. Svarbu suprasti, kad ši komunikacijos strategija yra a priori nesėkminga. Jis padės išgyti konkrečioje situacijoje, bet labai apsunkins tolesnį bendravimą su subjektu, kuriam jis taikomas. Niekas nemėgsta jaustis kaip žaislas kieno nors kito rankose.

Kaip pasakyti ne be kaltes jausmo

Kur veda nemokėjimas pasakyti „ne“?

Jei nuolat sutinkate su aplinkiniais, gyvenate pagal jų tikslus ir interesus. Tai skamba nemandagiai ir nemaloniai, bet visą gyvenimą praleisite „pataikaudami“ jiems. Moterys, kurioms nepavyksta nustatyti asmeninių ribų, pasmerktos atlikti amžinos tarnaitės vaidmenį. Svajonėse jos gali jaustis karalienėmis, bet kai į jų ribas nuolat kėsinamasi, jos nustoja būti savo karalystės valdovėmis. Tai skausminga, bet būtent ši karti tiesa verčia juos saugoti savo privatumą.

3 dažniausi būdai, kaip smurtauti prieš žmogų

Bet kurį žmogų galima sugniuždyti psichologiškai spaudžiant skausmingus taškus. Yra keletas įtakingiausių ir veiksmingiausių.

Kaltė. Esate priversti ieškoti pasiteisinimų ir apipilti milijonais klausimų „kodėl“. Nuriję šį masalą, jūs automatiškai pripažįstate savo kaltę ir esate pasirengę padaryti viską, ko manipuliatorius nori, kad tik pagerintų jūsų reputaciją.

Baimės jausmas. Manipuliatorius gali atskleisti bet kurią jūsų fobiją. Pavyzdžiui, baiminatės vienatvės ar neradę antrosios pusės. Manipuliatorius (tai gali būti giminaitis, viršininkas, gerbėjas) spaudžia šią baimę ir trokšta priversti jus imtis kokių nors numatytų veiksmų. Norėdami su tuo susidurti, ištirkite save. Dažnai bijome drąsiai pažvelgti į tai, kas mus gąsdina. Kita vertus, pašaliniai žmonės mūsų baimes mato kaip ant delno ir nevengia jomis pasinaudoti savo naudai.

Gėda. Gėda elgtis kitaip, vairuoti ketverių metų senumo automobilį, vaikščioti su ankstesnio modelio telefonu ar rodytis viešumoje su ankstesnės kolekcijos rankine. Norėdama užglaistyti gėdą ir pulsuojančią mintį „Ką jie apie mane pagalvos?“, moteris pradeda daryti tai, ko iš jos tikimasi, priešingai savo norams ir principams.

Geriausias ginklas prieš manipuliatorius yra dėkingumas. Ar kas nors nuolat klausinėja apie jūsų asmeninį gyvenimą? Padėkokite jiems už rūpestį. Pardavėjas parduotuvėje, stumiantis prekę, kurios nenorite? Švęskite jo puikias profesines savybes. Dėkingumas turi fantastišką galią: jis sunaikina bet kokią manipuliaciją ir visiškai sugriauna puolimo scenarijų. Labai sunku užsipulti žmogų, kuris jums nuoširdžiai dėkoja.

Kaip nebijoti pasakyti „ne“?

Iš tikrųjų labai lengva nedvejojant pasakyti „ne“. Jei tai yra artimi žmonės ir draugai, tereikia kelis kartus pakartoti elementarų žodį: „Ne, aš to nenoriu“. Ir niekada nepradėkite aiškinti. Atminkite: bet koks klausimas „kodėl?“ veda į nuostolius.

Jei vadovui turite pasakyti „ne“, pateikite logiškų argumentų savo požiūriui pagrįsti. Jei savaitgalį pasiimsite laisvadienį, vėliau turėsite pasiimti laisvo laiko, kad ir kaip stengtumėtės. O laisvas laikas yra apmokama diena.

Energijos praktika padeda lengvai išsiugdyti ir įtvirtinti įgūdį pasakyti „ne“ be gailesčio. Jie leidžia tarp manipuliatoriaus ir jo objekto sukurti tankų, beveik apčiuopiamą barjerą, kurio neįmanoma pralaužti.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: