Kaip pasirinkti dujinį šildymo katilą?

Kaip pasirinkti dujinį šildymo katilą

Kaip pasirinkti dujinį šildymo katilą

Dujiniai katilai yra beveik visuose namuose ir darbovietėse, todėl jūs manote, kad geriau suprasime, kaip veikia mūsų centrinio šildymo sistemos. Tiesą sakant, nors mes pasikliaujame katilais, kurie patikimai šildo savo turtą ir tiekia mums karštą vandenį, didelė balta dėžė, kuri dažnai randama paslėpta spintelėje, daugeliui lieka paslaptimi.

Atsakėme į įvairius klausimus apie dujinius katilus, pradedant jų vidaus komponentais ir saugos funkcijomis, baigiant jų eksploatavimo trukme ir kaip rasti geriausią modelį jūsų namams – ar tai būtų kombinuotas, sisteminis, ar tik šildymo katilas.

Nesvarbu, ar norite sužinoti, kaip jie veikia, ar sužinoti, ar atnaujinti, štai viskas, ką reikia žinoti apie dujinius katilus..

Kas yra dujinis katilas?

Iš esmės katilas yra kaip didelė krosnis ar , kurią valdo jūsų termostatas. Pagrindinė dujinio katilo funkcija – veikti kaip šildytuvas ir aprūpinti pastatus reikiamu karštu vandeniu, o tai svarbu dėl dviejų labai didelių priežasčių.

Pirma, karštas , kurį gamina jūsų boileris, pumpuojamas per radiatorius, kai įjungiate centrinį šildymą, užtikrinant jiems patikimą šilumos šaltinį. Dėl to šaltesniais rudens ir žiemos mėnesiais – o kartais ir bei vasarą – bus šilta ir jauku.

Antroji pagrindinė funkcija – nuolatinis karšto vandens tiekimas jūsų kriauklėms, vonioms ir dušams. Jie tai daro pašildydami vandens baką arba talpyklą ir palaikydami pastovią temperatūrą, o tai reiškia, kad galite pasikliauti karštu vandeniu, kurio reikia, kad sau (ir savo daiktams) būtų putojantis švarus.

Kaip veikia dujinis katilas?

Nors rinkoje yra įvairių dujinių katilų, jie visi veikia beveik vienodai – šildo dujas, kad sušildytų namus. Šios į katilą gali patekti dviem skirtingais būdais: prijungus prie maitinimo tinklo arba per SND balioną.

Dujinio katilo gaminamas karštas vanduo pumpuojamas per centrinio šildymo sistemą ir vamzdžiais patenka į radiatorius, kad šildytų namus. Priklausomai nuo jūsų turimo katilo tipo, jis tekės tiesiai per čiaupą ir dušą (kombi) arba bus perkeltas ir laikomas atskirame vandens rezervuare arba cilindre (tik sistema ir šildymas).

Ką veikia dujinis katilas? Centrinis šildymas

Centrinis šildymas veikia kaip grandinė – karštas vanduo iš katilo pumpuojamas paeiliui į kiekvieną radiatorių, o įjungus šildymą yra pastovioje arba beveik pastovioje cirkuliacijoje. Nors kartais gali tekti padidinti slėgį radiatoriuose, tas pats vanduo naudojamas vėl ir vėl.

Užsukite į muresta.lt ir gaukite reikiamą informaciją.

Išeiti iš AMP versijos