Kaip patikrinti padangų nusidėvėjimą?

Kaip patikrinti padangų nusidėvėjimą

Mažas protektoriaus gylis gali būti saugumo problema. Kai kelias šlapias, dėl mažo protektoriaus gylio padanga gali hidroplanuoti arba nuslysti vandens paviršiumi, todėl galite prarasti kontrolę. Taip pat turite mažiau sukibimo sniege, o padanga yra jautresnė sprogimui.

Padangos protektorius susideda iš briaunų arba griovelių per visą padangos perimetrą. Ši pakelta protektoriaus dalis išstumia vandenį, todėl transporto priemonę saugu važiuoti sudėtingomis oro sąlygomis, tokiomis kaip lietus ir sniegas. Kai padangos protektorius nusidėvi, jis praranda sukibimą kelyje ir verčia stabdymo bei vairavimo sistemą labiau dirbti, ypač šlapiomis sąlygomis.

Tačiau kaip patikrinti padangų protektoriaus gylį?

Padangos protektoriaus gylį galima išmatuoti naudojant centą, padangos protektoriaus nusidėvėjimo indikatorių arba padangos protektoriaus gylio matuoklį. Padangos protektoriaus indikatorius nurodo gumines įpjovas. Kai indikatoriai nuplaunami, tai reiškia, kad padangos yra susidėvėjusios iki nesaugaus lygio. Protektoriaus gylio matuoklis suteikia tiksliausią padangos protektoriaus gylio matavimą.

Beveik visose padangose yra įmontuoti nusidėvėjimo strypai visoje padangos protektoriaus keturiose vienodai išdėstytose vietose aplink padangos perimetrą. Šie nusidėvėjimo strypai  paprastai yra tiesia linija skersai protektoriaus, tačiau kartais jie yra tik šiek tiek nukrypę vienas nuo kito.

Jei pirštu brauksite išilgai išilginių padangos griovelių, nusidėvėjimo juostą greičiausiai pajusite kaip mažą kuprą. Jei ją randate, bet koks protektorius, kuris yra lygus nusidėvėjimo juostos aukščiui, reiškia, kad protektoriaus gylis yra mažesnis ir padangą reikia pakeisti. Bet koks aukščiau stovinčio protektoriaus kiekis gali būti naudojamas jo gyliui įvertinti.

Mažesnis protektoriaus gylis centriniame griovelyje nei išoriniuose grioveliuose rodo, kad padanga buvo pripūsta per daug. Taip yra todėl, kad dėl didesnio slėgio protektoriaus centras išsiskleidžia, iškeliamas didesnis svoris ir greičiau susidėvi. Jei centre yra daugiau protektoriaus (tai gali būti), padanga paprastai buvo nepakankamai pripūsta.

Monetos testas

Padėkite centą tarp padangos protektoriaus briaunų. Padangos protektorius sudarytas iš kelių briaunų. Pasukite centą taip, kad Herbo galva būtų nukreipta žemyn į protektorių. Pažiūrėkite, ar jo galvos viršus nedingsta tarp tarpų. Jei taip, jūsų protektorius vis dar yra didesnis nei norma. Jei matote visą jo galvą, gali būti laikas pakeisti padangą, nes jūsų protektorius nebėra pakankamai gilus.

Atlikdami padangų testą, nepamirškite ne tik patikrinti kiekvieną padangą, bet ir patikrinti įvairias vietas aplink kiekvieną padangą. Ypatingą dėmesį atkreipkite į vietas, kurios atrodo labiausiai susidėvėjusios. Net jei jūsų protektoriaus dalys yra gilesnės nei norma vis tiek turėtumėte pakeisti padangą, kai kurios nors vietos neatitiko cento testo.

Nuolatinis visos padangos susidėvėjimas yra normalus reiškinys, tačiau netolygus protektoriaus nusidėvėjimas gali būti netinkamas, ratų nesutapimo ar įvairių kitų dalykų požymis. Jei matote netolygų protektoriaus susidėvėjimą, mechanikas turėtų patikrinti jūsų transporto priemonę.

Gylio matuoklis

Paprastas būdas patikrinti padangos protektoriaus gylį yra naudoti protektoriaus gylio matuoklį. Padangų protektoriaus gylio matuoklius galite rasti vietinėje automobilių dalių parduotuvėje. Yra daug modelių, tačiau nebrangus paprastas graduotas zondo matuoklis veiks puikiai. Tereikia įsmeigti zondą į protektoriaus griovelį ir lygiai prispausti zondo pečius prie protektoriaus bloko ir perskaityti rezultatą.

Jei žinote, kaip patikrinti padangos protektoriaus gylį, galite atidžiai stebėti savo padangų būklę patys arba kreiptis į specialistus. Padangos protektoriaus gylį galite išmatuoti su matuokliu arba be jo. Monetų testai padeda įvertinti padangos protektoriaus gylį. Tačiau, jei norite išvengti transporto priemonių avarijų, geriausias būdas patikrinti padangų protektorių yra naudoti padangų protektoriaus gylio matuoklį.

Išeiti iš AMP versijos