Patarimai

Kaip prižiūrėti daigus: 5 geriausi praktiniai patarimai

Gausus derlius ateityje priklauso nuo tinkamos sodinukų priežiūros.

Daigų priežiūra apima daugybę priemonių – nuo retinimo ir laistymo iki grūdinimo. Kad daigai būtų sveiki ir stiprūs, o vėliau duotų gerą derlių, išmokite tinkamai jais rūpintis.

Kaip rūpintis sodinukais (daigais)?

Sodinukai

Daigų retinimas

Praėjus 1-2 savaitėms po daigų retinimo galima pamatyti, kurie daigai sustiprėjo, o kurie atsilieka. Svarbu vazonėlyje palikti vieną ar du stipriausius daigus, o likusius pašalinti. Pomidorai ir paprikos gerai auga poromis.

Daigų laistymas

Daigus reikia laistyti negausiai ir reguliariai. Kaip dažnai augalui reikia vandens, galite patikrinti patikrinę viršutinį dirvožemio sluoksnį ir įsitikinę, kad jis nėra išdžiūvęs. Paprastai iki balandžio daigų dažnai laistyti nereikia, nes dar nėra daug šilumos ir saulės šviesos, todėl jie gaus pakankamai drėgmės. Tačiau nuo pavasario vidurio laistoma dažniau, nes intensyviau vystosi šaknų sistema. Daigams taip pat bus naudinga didesnė drėgmė, juos galima purkšti.

Pasukite

Kai daigai išdygsta, kartą per dieną juos reikia pasukti 180° kampu. Taip užtikrinama, kad augalai būtų lygūs ir nesusvyruotų ieškodami šilumos ir šviesos. Ši procedūra ypač svarbi baklažanams ir paprikoms, kad jų stiebai išliktų vertikalūs. Geriausia visą padėklą su puodeliais pasukti. Taip pat naudinga iš kitos augalų pusės uždėti plėvelę arba foliją. Arba šviesos trūkumą ant palangės galite kompensuoti papildoma šviesa.

Sodinukų trąšos

Naudodami biohumusą ir kokosų pluoštą užtikrinsite, kad daigai būtų sveiki ir stiprūs. Tačiau pakanka 2-3 organinių-mineralinių trąšų. Būkite atsargūs, kad nenudegintumėte šaknų. Pirmiausia pakaitomis tręškite skystomis trąšomis, o kitą kartą pabarstykite po šaknimis. Tręšti reikėtų kas dvi savaites.

Kaip rupintis daigais

Ligų prevencija

Naudojant iš kokosų pluošto ir biohumuso pagamintą substratą, augalai beveik neserga, nes nėra patogeninės floros. Tačiau dėl per didelės drėgmės ir žemos temperatūros daigai gali susirgti, todėl labai svarbu apsisaugoti:

  • Į dirvą patartina įterpti kokosų pluošto, kad gautumėte orui pralaidų, purų substratą;
  • pakankamas daigų apšvietimas ir ne per gausus laistymas;
  • padarykite drenažo angas, kad iš jų pasišalintų drėgmės perteklius ir oras patektų prie šaknų;
  • reguliarus gydymas biopreparatais.

Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button