Kaip švariai ir efektyviai plauti bulves?

Nuplautos bulvės

Prieš valgydami vaisius ir daržoves jas reikia kruopščiai nuplauti, kad pašalintumėte nešvarumus ir chemines medžiagas. Tai galioja ir bulvėms. Be gerųjų ir blogųjų bakterijų, pesticidai gali išlikti bulvių paviršiuje ir juos reikia sunaikinti.

Bulves rekomenduojama nuplauti vandeniu, naudoti švarų šepetį. Nenaudokite muilo, dezinfekavimo priemonių ar cheminių medžiagų, nes tai gali pakenkti. Rekomenduojame prieš plaunant bulves pamirkyti šaltame vandenyje.

Kaip plauti bulves?

Bulves pamirkykite vėsiame vandenyje, ypač jei ant jų yra daug sausų nešvarumų. Taip jas bus lengviau nulupti, ypač bulves su storesne luobele, pavyzdžiui, raudonas arba molingoje dirvoje išaugintas bulves.

Kai nešvarumai išnyks, išimkite bulves iš vandens ir po vieną švelniai nušveiskite šepetėliu arba nauja minkšta kempine, naudojama tik daržovėms plauti. Jaunas bulves galima plauti tiesiog rankomis, nes jos turi labai gležną odelę.

Profesionalus patarimas. Jei reikia nulupti bulves ir jas naudosite vėlesniam virimui, įdėkite jas į šaltą vandenį su trupučiu citrinos sulčių.

Kaip laikyti nuplautas bulves?

Bulves reikia virti iš karto po plovimo, nes ilgai laikant ant šlapių bulvių gali kauptis bakterijos.

Tačiau bulvių negalima laikyti šaldytuve ilgalaikiam laikymui. Jos turėtų būti laikomos vėsioje, tamsioje, vėdinamoje vietoje.

Exit mobile version