Jau vos po kelių dienų švęsime Naujuosius metus 2022 metus. Daugelis žmonių mąsto, kokius alkoholinius gėrimus geriausia vartoti Naujųjų metų išvakarėse, kad po to nebūtų stiprių pagirių. Apie tai mūsų straipsnyje.

Kaip vartoti alkoholį Naujųjų metų išvakarėse?
Jei tradiciškai Naujuosius metus švenčiate su šampanu, geriau rinkitės “BRUT” (sausą putojantį vyną) ir kuo mažiau cukraus. Saldus arba pusiau saldus putojantis vynas yra nesveikas. Saldus šokolado ir vyno derinys taip pat nėra geras pasirinkimas.
Patarimai
- Geriau vartoti sausą baltąjį vyną, t. y. negazuotą (ne daugiau kaip dvi taures, ne daugiau kaip 250 ml).
- Naujuosius metus geriau švęsti ne tuščiu skrandžiu, o prieš 2-3 valandas šiek tiek pavalgyti, nevartojant alkoholio.
- Jei vartojate vyną ar stipresnius gėrimus, nemaišykite jų.
- Jei sumaišysite gazuotus gėrimus (kolą, pepsį, spraitą) ir alkoholinius gėrimus (viskį, degtinę ir kt.), pagreitės alkoholio įsisavinimas ir greitai apsinuodysite.
- Kalbant apie “laipsnio kėlimą”, tai yra mitas, kenksmingas organizmui.
- Jei vartojate alkoholinius gėrimus – gerkite bet kurį, tačiau svarbiausia – nemaišykite.
[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Be to, nepamirškite, kad mūsų kepenys yra įpratusios ilsėtis naktį, o būtent Naujųjų metų naktį būna daug streso, emocijų, maisto ir alkoholio. Ypač venkite saldumynų ir riebaus maisto. Todėl Naujųjų metų išvakarėse nepadauginkite.[/box]

- Jei negalite apsieiti be stiprių gėrimų, tuomet išgerkite ne daugiau kaip 40-60 ml. Ir visada atminkite, kad saugios alkoholio dozės nėra.
- Nėščiosioms, maitinančioms motinoms, širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms – alkoholis draudžiamas.
Tai, kad prieš alkoholio vartojimą reikia suvalgyti saulėgrąžų aliejaus arba sviesto, kad nebūtų pagirių, yra mitas. Jūs tik suduosite dvigubą smūgį savo kasai. Taip pat nėra prasmės vartoti aktyvintos anglies prieš geriant alkoholį.
Stenkitės valgyti salotas be majonezo, gerkite negazuotą vandenį, darykite ilgas pertraukas tarp kalbų ir tostų, judėkite, šokite, eikite pasivaikščioti į lauką ir pan.
Jei per daug išgėrėte ir ryte jus kankina pagirios, nederėtų jų gydyti alkoholiu, nes savo organizmui dar labiau pakenksite.
Sveikam žmogui alkoholis visiškai pasišalina tik po trijų dienų.
Alkoholis pasižymi diuretinėmis savybėmis, todėl vyksta dehidratacija, tad ryte geriau gerti daug skysčių (vandens, kompoto ir kt.), aspirino, paracetamolio, ibuprofeno ir matuoti kraujospūdį, jei skauda galvą.
Marinuotų agurkų geriau negerti, nes juose yra daug druskos, kuri, priešingai, sukelia skysčių susilaikymą organizme ir kraujospūdžio padidėjimą. Jie išsiskiria kartu su skysčiais.
Kitą dieną po šventės rekomenduojame pasivaikščioti ar pakvėpuoti grynu oru.
Taip pat skaitykite: