Kas atsitiks su kūnu, jei nustosite valgyti mėsą

Kas bus jei atsisakysite mėsos

Dėl sveikatos ar etinių priežasčių vis daugiau žmonių nusprendžia valgyti mažiau arba visai nevalgyti gyvūninių baltymų. Tačiau kokios tokių apribojimų pasekmės sveikatai?

Šiaip, apskritai gyvuliniai baltymai nėra nei naudingi, nei žalingi sveikatai. Kaip ir visose mitybos srityse, problema yra subtilesnė.

Mėsa

Mėsoje yra būtinų mikroelementų, tokių kaip B grupės vitaminai, geležis ir cinkas, taip pat visaverčių baltymų šaltinis.

Visaverčiame baltyminiame maiste yra visos devynios aminorūgštys, kurios laikomos būtinomis gerai sveikatai. Žmogaus organizmas negali jų pasigaminti, amino rūgštis turime gauti iš išorinių šaltinių.

Visaverčių baltymų taip pat galima gauti iš ne mėsos šaltinių, tokių kaip pieno produktai, kiaušiniai ir sojos produktai. Tačiau mėsa yra prieinamas ir efektyvus šaltinis. Mėsos atsisakymas be jos pakaitalo turės neigiamą poveikį organizmui.

Jei mėsa tiesiog pašalinama iš dietos ir nepakeičiama, vartotojas rizikuoja geležies ar B12 trūkumu, anemija ir raumenų išsekimu.

Kokia nauda?

Kita vertus, mėsos pašalinimas iš dietos turi tam tikrų pranašumų. Pavyzdžiui, sumažinti sočiųjų riebalų, cholesterolio ir natrio kiekį – visų junginių, kurie gali padidinti tam tikrą pavojų sveikatai, susirgus tokiomis ligomis kaip širdies ir kraujagyslių ligos ir aukštas kraujospūdis.

Jei mėsa pakeičiama augaliniais baltymų šaltiniais, tai be kitų privalumų – padidėjęs skaidulų, fitoelementų ir antioksidantų vartojimas.

Kai kurie tyrimai rodo, kad mėsos (ypač raudonos ir perdirbtos) pakeitimas augalinės kilmės produktais yra susijęs su gyvenimo trukmės pailgėjimu.

Exit mobile version