Kažkam patinka aromatingas vynas, kažkam – stiprus romas, kažkam – šaltas alus su sūriais užkandžiais. Visi šie gėrimai neabejotinai kenkia organizmui, tačiau reguliariai ir dažnai vartojant, pasekmės gali būti mirtinos. Todėl net ir nereikšmingos, iš pirmo žvilgsnio, dozės gali pakenkti organizmui ir sukelti priklausomybę.
Kas atsitiks, jei kiekvieną dieną gersite alų?
Kad ir kaip alaus mėgėjai bandytų pateisinti gėrimo naudą, žalinga sudėtis panaikina visus galimus teigiamus padarinius ir rimtai paveikia jūsų sveikatą. Žalą organizmui sukelia aldehidai, eteriai ir metanolis. Šie komponentai sukelia ne tik intoksikaciją, kuri dažnai vadinama „atsipalaidavimu“, bet ir alkoholizmu.
Reguliariai vartojant gėrimą, sustiprėja nerimo jausmas, atsiranda rankų drebulys, apatija, agresija, sulėtėja reakcija. Kobaltas, kurio gamintojai taip pat deda į alų, sukelia širdies nepakankamumą, kuris vystosi nepriklausomai nuo amžiaus.
Žalos padarys ir fitohormonai, vyrams didėja pilvai, krūtys, raumenys praranda tonusą, greitėja senėjimo procesas, spermatozoidai tampa neaktyvūs, mažėja jų skaičius, o kartu su viskuo mažėja lytinis potraukis.
Anglies dioksidas ir mielės aluje plečia skrandį, o alkoholis dirgina virškinamojo trakto receptorius ir blokuoja sotumo centru . Štai kodėl mes visada norime valgyti daug užkandžių.
Moterys susiduria ir su daugybe neigiamų pokyčių: oda įgauna blyškų, žemišką atspalvį, veide matosi kapiliarai, balsas šiurkštėja, sutrinka mėnesinių ciklas, mažėja tikimybė pastoti ir sveikai pagimdyti. Moterys, kenčiančios nuo alkoholizmo, turi didelę riziką susirgti krūties vėžiu.
Ar alus gali būti naudingas?
Jei gėrimą vartojate retai, tai gali būti naudinga. Visų pirma, šviesus alus:
- gerina virškinimo procesus;
- skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą;
- gerina virškinamojo trakto darbą;
- pagreitina medžiagų apykaitą.