Kiek iš tikrųjų verti jūsų išmanieji telefonai? Likusi dalis yra tik prekės ženklo permoka

Ar žinote kiek išmanieji telefonai kainuoja gamintojui

Daugeliui XXI amžiuje išmanusis telefonas tapo būtinu daiktu. Manome, kad daugelis žmonių pastebėjo, jog išmaniųjų telefonų kainos kasmet auga labai proporcingai. Be jokios abejonės, brangsta visi gaminiai – tiek maistas, tiek drabužiai, tačiau procentais skaičiuojant mobiliųjų įrenginių kainų etiketė pastaraisiais metais ženkliai pakilo.

Ar žinote, kiek gamintojui kainuoja išmanusis telefonas? Aišku, oficialios informacijos iš gamintojo tikrai nėra, bet vis tiek radome šiek tiek informacijos. Vėlgi, kai kurie duomenys gali iš dalies skirtis nuo tikrovės.

iPhone

Pradėkime nuo „iPhone“, nes jis yra vienas brangiausių telefonų gamintojų. Nepriklausomų ekspertų teigimu, vidutinė visų modelių kaina yra beveik vienoda, išskyrus tai, kad ne flagmanų modelių kaina mažesnė apie 10%. Jei paimtume tai kaip visumą ir apskritai, tada iPhone savikaina yra tik 30-40% pardavimo sumos.

Paimkime kaip pavyzdį „iPhone 14 Pro Max“, kurio oficiali kaina yra apie 1100 dolerių, tačiau savikaina – maždaug 400 dolerių. Tačiau mūsų parduotuvėse jis kainuoja apie 1500-1700 EUR, tai yra apie 4 kartus daugiau nei savikaina. Visa tai, žinoma, yra liūdnas vaizdas galutiniam vartotojui, kuris yra priverstas permokėti.

Samsung

Korėjos kompanija „Samsung“ sugeba manevruoti kažkur per vidurį. Panašu, kad jie kasmet konkuruoja su „iPhone“, gamindamas geriausius flagmanus už nemažą kainą. Ir atrodo, kad ji sugeba kovoti su daugybe Kinijos konkurentų vidutinio biudžeto rinkose. „Samsung“ iš biudžetinių modelių gauna nedaug, nes jų savikaina siekia apie 70% pardavimo sumos.

Matyt, „Samsung“ prie šios politikos priėjo po to, kai Kinijos vyriausybės pareigūnai prieš keletą metų sunaikino „J“ linijos išmaniųjų telefonų pardavimus.

Kinijos modeliai

Keista, bet kiniškų modelių kainos skirtumas nėra toks didelis, o Kinijoje jų kainos skiriasi nedaug. „Xiaomi“, „Huawei“ ir kiti išmanieji telefonai paprastai kainuoja labai panašiai. Tokie gamintojai dažniausiai uždirba nuo 75 iki 120 proc. pelno.

Bet jus kankins reklamos, pavyzdžiui, „Xiaomi“ užvers jūsų įrenginį skelbimais, o jie gaus už tai papildomų pinigų.

Išeiti iš mobilios versijos