Sterilizacija specialistų ir tarptautinių organizacijų pripažinta kaip humaniškiausias ir efektyviausias beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimo būdas. Tačiau su sterilizacija siejama daugybė mitų. Pateikiame 5 mitus, kuriuos sugalvojo žmonės.
Labiausiai paplitę mitai apie gyvūnų sterilizaciją
“Tai žiauru”
Žmonės klaidingai mano, kad sterilizacija yra žiaurus elgesys su gyvūnais. Tačiau žiauru leisti gyvūnams, kuriuos seniai prijaukino mūsų protėviai, nevaldomai daugintis, maitintis iš šiukšlynų ir badaujant bei šaltyje tapti gatvės egzistencijos įkaitais.
Dėl nekontroliuojamo dauginimosi vis dar taikomas labai žiaurus būdas – kačiukus ar šuniukus skandinti kibire, išmesti uždarytus dėžėse, paliekant juos numirti. Civilizuotame pasaulyje neapsiskaitę ir to nesuprantantys žmonės vis dar taip elgiasi. Liūdna.
“Tai nenatūralu ir atima iš gyvūno motinystės džiaugsmą”
Gyvūnų dauginimasis yra natūralus poreikis, pagrįstas instinktu, jie negauna tokio proceso malonumo, kaip tai daro žmonės. Po sterilizacijos gyvūnas neliūdi ir nesijaudina dėl šios problemos.
Dažniausiai nuolatinis gimdymas išsekina gyvūno organizmą ir sukelia ligas, įskaitant prostatitą, piometrą, cistas kiaušidėse, gimdos ir sėklidžių navikus. Vyresniame amžiuje gyvūnus dažnai tenka sterilizuoti pagal medicinines indikacijas, tačiau gerokai padidėja anestezijos ir pooperacinių komplikacijų rizika.
“Sterilizuoti gyvūnai kenčia nuo nutukimo. Katės nustoja gaudyti peles, o šunys nustoja saugoti teritoriją”
Maisto kontrolė turi būti tiek sterilizuotam tiek ne sterilizuotam gyvūnui. Taip pat svarbus fizinis aktyvumas. Tai yra tik mitas. Sterilizacija neturi įtakos medžioklės instinktui ar gyvūno charakteriui, jei šuo buvo puikus sargas prieš operaciją, toks jis išliks ir po.
„Sterilizacija yra sunki ir skausminga, reikalaujanti ilgalaikės priežiūros“
Sterilizacija negali būti vadinama sudėtinga procedūra. Pjūvis nedidelis, intervencija minimali, po narkozės gyvūnas pasveiksta per 3-7 valandas, visiškai pasveiksta per savaitę. Yra daug daugiau teigiamų dalykų.
Norint patikėti savo augintinį tikrai kompetentingam specialistui ir daugiau sužinoti apie priešoperacinį ir pooperacinį laikotarpį, verta pasiteirauti vietos savanorių ir gyvūnų globos organizacijų rekomendacijų, jie tikrai nukreips į geriausią specialistą.
„Sterilizacija sutrumpina gyvūno gyvenimą“
Laiku sterilizuotas gyvūnas gyvena 3-5 metais ilgiau nei nesterilizuotas dėl to, kad nesusidėvi endokrininė sistema, organizmas sensta daug lėčiau.