Kodėl fikusas pradėjo mesti lapus?

Krenta fikuso lapai

Fikusai yra nepretenzingi priežiūrai, todėl juos vertina nepatyrę šių augalų augintojai. Specialistai tvirtina, kad augalo nereikia dažnai tręšti ir laistyti. Jei fikusas pradėjo mesti lapus, laikas imtis tinkamų priemonių.

Kodėl pradėjo kristi lapai?

Jei ant žemės pradėjo kristi lapai, nereikia iš karto panikuoti. Ekspertai teigia, kad yra daug veiksnių, kurie provokuoja lapų kritimą. Kruopštus augalų patikrinimas padės nustatyti problemą.

Natūralios priežastys

Kai kuriais atvejais augalų lapai krenta dėl natūralių priežasčių. Tuo metu vyksta natūralus atjauninimas, seni lapai krenta, o nauji lapai auga. Šį procesą galima stebėti arčiau rudens pabaigos. Lapų atsinaujinimo procesas trunka apie 2 mėnesius.

Žema temperatūra

Jei augalai laikomi vėsioje ir drėgnoje patalpoje, fikuso lapai gali pradėti kristi. Temperatūra kambaryje neturi nukristi žemiau +14 laipsnių. Staigiai nukritus temperatūrai, fikusas bando išsaugoti jėgas, kad išgyventų šaltu oru.

Fikuso šaknys jautrios temperatūros pokyčiams. Dėl mažos drėgmės taip pat nukrenta lapai, nes augalas negauna reikiamų komponentų.

Maistinių komponentų trūkumas

Jei tinkamai laikomasi visų auginimo sąlygų, lapai niekada nenukris. Sausi augalų lapai rodo maistinių medžiagų trūkumą. Norint išvengti augalo žūties, žemę reikia tręšti tik aukštos kokybės trąšomis. Svarbu tai daryti reguliariai, kitaip kils problemų.

Tačiau svarbu nepersistengti. Trąšų perteklius dirvožemyje gali sukelti aktyvų krūmų augimą. Tręšimui galite naudoti kompleksines trąšas.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos