Kodėl katės nuolat keičia miegojimo vietą?

Katės miegojimo vieta

Greičiausiai pastebėjote, kad jūsų katė miega įvairiose namų vietose. Dažniausiai tai būna palangė, minkšta sofa, fotelis, komoda ir net grindys. Taip pat katės mėgsta atsigulti kambario viduryje, kad galėtų viską stebėti. Čia nieko nepadarysi, jos tokios iš prigimties.

Tačiau kyla vienas klausimas, kodėl katės nuolat keičia savo miegojimo vietą? Turi būti ypatinga priežastis taip elgtis.

Tiesą sakant, gali būti keletas priežasčių. Pagrindiniai ir dažniausiai pasitaikantys yra natūralūs instinktai. Jų dėka katės išlaiko savo gyvybę savo natūralioje buveinėje.

Faktas yra tas, kad jei visada miegosite toje pačioje vietoje, potencialus plėšrūnas greitai jus suras ir jūs negalėsite pabėgti. Bet jei nuolat keičiate poilsio vietą, saugumas padidėja daug kartų.

Šaltis arba karštis

Jei šildymo sezonas dar neprasidėjo, o bute šalta, tai žinoma katė lips aukščiau, kur šilčiau. Ir atvirkščiai, jei katei karšta, jos visas mėgstamas vietas iškeis į vėsias grindis.

Netikėtas šokas

Jei neseniai persikraustėte arba atsitiko kažkas netikėto, katė gali patirti stresą. Naminės katės metų metus pripranta prie vienos aplinkos namuose, prie tam tikrų žmonių, o jei kas nors kardinaliai pasikeis, tai turės savo pasekmes. Tokiu atveju katė nuolat ieškos naujos vietos ramybei ir vienatvei.

Savo teritorijos šeimininkas

Vietą, kurioje gyvena katės, jos laiko savo asmenine nuosavybe. Tai yra jų teritorija, kurioje tik jos turi teisę ir jokiu būdu netoleruos kitų asmenų. Siekdami pažymėti teritoriją, jos trinasi į namuose esančius sienų kampus, braižo baldus, visais įmanomais būdais pasisavina viską, kas yra namuose, įskaitant jus.

Saugumas

Kaip jau minėta aukščiau, tai yra natūralių instinktų reikalas. Katės yra plėšrūnai, kurie maitinasi nedideliu grobiu savo natūralioje buveinėje, tačiau tuo pat metu gali lengvai tapti grobiu ir didesniems.

Pasąmoningai tai suteikia jiems gerą postūmį suprasti, kaip taisyklingai medžioti, kad ne tik gerai pavakarieniautų, bet ir išliktų gyvi. Todėl net naminės katės reguliariai keičia miego vietą, nors pavojaus nėra.

Dalintis:
Exit mobile version