Kodėl patyrę gėlininkai atsisako keramzito: geriausias drenažo variantas

Keramzitas

Anksčiau sodininkai ir gėlių augintojai dažniausiai naudodavo keramzitą. Ši medžiaga pasitvirtino kaip puikus drenažas kambariniams augalams. Keramzitas beveik neturi trūkumų, tačiau yra ir praktiškesnių medžiagų. Kokios medžiagos naudojamos vietoje keramzito?

AR REIKALINGAS DRENAŽAS?

Ne visada. Kartais užtenka vazono dugne išgręžti porą ar tris skylutes ir galima užpilti žemėmis. Jei negalite išsiversti be drenažo, prieš pirkdami keramzitą, pasidomėkite alternatyvomis.

KERAMZITO PRIVALUMAI

Tai lengva ir pigi medžiaga. Ji nepraleidžia šilumos ar šalčio, gerai susidoroja su susidariusiu drėgmės pertekliumi ir tuo pačiu nesukelia puvėsio.

ALTERNATYVIOS MEDŽIAGOS

Galite naudoti net skaldytas plytas, skaldą ar didelės frakcijos akmenukus ar smėlį.

Tačiau dažniausiai šios medžiagos yra sunkios, o kas blogiausia – joms trūksta termoizoliacinių savybių, todėl jos praleidžia šaltį ir šilumą. Jei užpildysite vazoną tokiomis medžiagomis, šaknys gali perkaisti arba, priešingai peršlapti. Kitas trūkumas yra tai, kad tai nepagerina dirvožemio kokybės.

KURIS GERESNIS?

Štai kodėl patyrę floristai, sodininkai ir gėlininkai renkasi pažangesnes medžiagas, tokias kaip perlitas ar vermikulitas.

Perlitas yra vulkaninė uoliena, o vermikulitas yra sluoksniuotas mineralas. Su šiomis medžiagomis galima išspręsti net tik drėgmės pertekliaus problemą, bet ir panaudoti žemės purenimui.

Dėl jų naudojimo pagerėja ne tik drėgmės, bet ir oro cirkuliacija, todėl būsite užtikrinti, kad augalai gauna pakankamai deguonies.

Dalintis:
Exit mobile version