Kodėl pesticidai daržovėse ir vaisiuose yra pavojingi


Dėl nutukimo mūsų planetoje kasmet anksčiau laiko miršta beveik 5 mln. žmonių. Vaisiuose ir daržovėse esantys gali sukelti svorio augimą, tačiau jų keliamas pavojus tuo neapsiriboja.

Kuo kenksmingi pesticidai vaisiuose ir daržovėse? Visi žinome, kad šios cheminės medžiagos, naudojamos auginant augalus, siekiant apsisaugoti nuo kenkėjų, yra kenksmingos ne tik kolorado vabalui ar kitiems kenkėjams, bet ir žmonėms.

Chemijos purškimas nuo kenkėjų

Pesticidai

Pesticidai gali sukelti įvairių negalavimų – nuo viduriavimo iki rimtų virškinimo komplikacijų. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad plačiai naudojamas pesticidas chlorpirifosas gali būti atsakingas už pasaulinę nutukimo epidemiją.

Šis pesticidas mažina organizmo kalorijų deginimo procesą arba mitybos sukeltą termogenezę, todėl organizmas kaupia papildomas kalorijas, o tai lemia nutukimą.

Šį atradimą mokslininkai padarė ištyrę 34 dažniausiai naudojamus pesticidus ir herbicidus rudosiose riebalų ląstelėse ir ištyrę chlorpirifoso poveikį pelėms, kurios laikėsi kaloringos dietos.

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad rudieji riebalai yra žmogaus organizmo medžiagų apykaitos krosnis, kuri degina kalorijas, kitaip nei įprasti riebalai, naudojami joms kaupti.

Rudieji riebalai generuoja šilumą ir neleidžia kaupti kalorijų. Jie suaktyvėja šaltuoju metų laiku ir valgio metu. Gyvenimo būdo pokyčiai, susiję su mityba ir fiziniais pratimais, retai lemia tvarų svorio mažėjimą. Gali būti, kad chlorpirifosas viduje išjungia tą pačią medžiagų apykaitos krosnį.

Išeiti iš AMP versijos