Kodėl uodų įkandimai niežti ir kaip greitai sustabdyti niežulį?


Uodų įkandimai yra gana nemalonūs, ypač kai po įgėlimo odą niežti. Uodų seilėse yra cheminių medžiagų, kurios sukelia vietinį uždegimą.

Kai kuriais atvejais uodų seilių komponentai sukelia niežtinčią alerginę reakciją. Uodų patelės įkanda, kad gautų kraujo, kurių joms reikia kiaušinėliams dėti.

Jų seilėse yra junginių, kurie mažina trombocitų agregaciją, lėtina krešėjimą ir mažina kraujagyslių susiaurėjimą, o tai skatina uždegimą ir keičia organizmo imuninį atsaką.

Be to, seilėse yra fermentų, virškinančių cukrų, ir antimikrobines medžiagas.

Kraują siurbiantys uodai

Uodų seilėse esantys baltymai ir polipeptidai taip pat sukelia alerginę reakciją, prisijungdami IgG ir IgE antikūnus. Jie gali sukelti tiek tiesiogines, tiek uždelstas padidėjusio jautrumo reakcijas, lydimas niežulio, patinimo ir paraudimo.

Kai kurių uodų įkandimai niežti labiau nei kitų. Tam tikru mastu niežėjimo nuo uždegimo laipsnis priklauso nuo įkandimo vietos ir įkandimų skaičiaus. Kadangi kiekvienos uodų rūšies seilėse yra savitas cheminių medžiagų kokteilis, priklausomai nuo to, kokios rūšies uodas jums įkando, reaguojate skirtingai.

Jei jums įkando uodas, pažeistą vietą nedelsdami nuplaukite muilu ir vandeniu.

Yra keletas būdų, kaip sumažinti uodų įkandimų sukeltą niežulį:

Specialistai nerekomenduoja draskyti vietos, kurioje įkando uodas. Tai gali sukelti infekciją.

Išeiti iš AMP versijos