Kodėl vaikams reikia miegoti 21:30?

Vaiko miegas

Vaikystėje dažnai iš tėvų išgirsdavome frazę: „Jau devynios valandos vakaro, laikas miegoti!” Bet viskas keičiasi. Jei anksčiau 21:00 vaikai jau gulėdavo lovoje, tai šiuolaikiškas vaikas tokiu metu tik ketina eiti miegoti.

Vaikų miegas

Vaikas turi eiti miegoti anksti! Ir dėl to neverta net ginčytis. Priešingu atveju augimo hormono gamybai liks labai mažai laiko. Jei vaikas užmiega 21.00 val., augimo hormonas į kraują pateks tik 00:30 val.

Remiantis tyrimų rezultatais, vaikai, turintys tinkamą miego režimą, geriau susikaupia ir įsimena medžiagą. Senatvėje jiems mažesnė tikimybė susirgti Alzheimerio liga. Kodėl?

Gydytojų teigimu, šios ligos vystymąsi galima pristabdyti: pakankamai išsimiegojus ir atliekant fizinius pratimus.

Aišku, kad tėvai dirba visą dieną ir tik vakare gali leisti laiką su vaiku. Tačiau netinkamas miego režimas tikrai turės įtakos jo sveikatai – tiek fizinei, tiek psichinei.

Kaip pakeisti įpročius ir išmokyti vaiką anksčiau eiti miegoti?

Pradėkite nuo savęs. Pateikite savo vaikui asmeninį pavyzdį. Eikite miegoti anksčiau kartu.

Kitas variantas – paskaityti vaikui prieš miegą. Taigi vaikas žinos: jei mama ar tėtis skaito knygą, vadinasi, greit laikas eiti miegoti.

Norėdami paruošti vaiką miegui, įjunkite šiltą geltoną spalvą – pasak psichologų, ji atpalaiduoja ir padeda pasiruošti perėjimui į svajonių pasaulį.

Kitas patarimas – išjunkite ir “pašalinkite iš akių” visus telefonus ir planšetinius kompiuterius. Nuolat vidury nakties įjungdami ir tikrindami telefoną ar planšetę, rodote blogą pavyzdį savo vaikams, jie tikrai nukopijuos jūsų žalingus įpročius.

Nepamirškite apie sportą. Po intensyvių treniruočių ar judančio žaidimo užmigti daug lengviau.

Įprotis anksti eiti miegoti vaikystėje duos gerų rezultatų ateityje: tokie vaikai virs savimi pasitikinčiais, fiziškai ir emociškai sveikais suaugusiais.

Exit mobile version