Bulvės yra viena universaliausių daržovių, jose gausu vitaminų, skaidulų ir kitų būtinų maistinių medžiagų. Bulvės yra nekaloringas produktas – vidutiniškai keptoje bulvėje yra tik 110 kilokalorijų. Šioje daržovėje gausu fitonutrientų, organinių augalų komponentų, kurie, kaip manoma, stiprina sveikatą.
Valgyti bulves yra naudinga
Bulvėse taip pat yra dar vieno antioksidanto – vitamino C. Remiantis tyrimais, išvardytos antioksidantinės medžiagos gali užkirsti kelią kai kurių tipų ląstelių pažeidimams arba juos sulėtinti, taip užkertant kelią vėžio vystymuisi. Be to, jie gerina virškinimą, širdies sveikatą ir kraujospūdį.
Bulvių lupenoje yra daug mineralų, įskaitant kalį, magnį, fosforą, kalcį, cinką ir seleną. Tyrimai taip pat rodo, kad bulvių odelės turi galingą antioksidacinį potencialą dėl dviejų dominuojančių fenolio junginių: chlorogeno ir galo rūgšties. Šie junginiai gali padėti palaikyti gerą širdies sveikatą, mažindami laisvųjų radikalų daromą žalą ląstelėms.
Kaip teisingai valgyti bulves?
Kai bulvės verdamos ir atvėsinamos, jose lieka tam tikros rūšies krakmolo, vadinamo atspariu krakmolu, kuris veikia kaip tirpus pluoštas, padedantis jaustis sotesniam ir suvalgyti mažiau kalorijų. Taigi, bulvės naudingos net lieknėjimui.
Geriausia valgyti visą, neskustą, su lupena. Bene sveikiausias gaminio paruošimo būdas – kepti orkaitėje su odele, tokiu atveju maistinių medžiagų praradimas dėl terminio apdorojimo bus minimalus.
Naudingos ir virtos bulvės, neskustos ir nesmulkintos. Verdant bulves be odelės, jose gali sumažėti maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas C ir B grupės vitaminai.
Taip pat geriausia bulvių patiekalus papildyti alyvuogių aliejumi, žalumynais ir žolelėmis, salotomis.