Anot kraujagyslių chirurgo profesoriaus Marko Whiteley, „Dehidratacija paveikia kraujo komponentus, todėl jis tampa tirštesnis ir klampesnis“, – aiškino profesorius. Dėl to kraujas pradeda greičiau tekėti venomis, bet lėčiau nei per arterijas. Taigi dehidracija gali padidinti kraujo krešulių susidarymo venose tikimybę.
Kraujo krešulių susidarymas
Sergant giliųjų venų tromboze, žmogus gali jausti mėšlungį arba pulsuojantį vienos kojos (retai abiejų) skausmą, pažeistos vietos odos karštį, vienos kojos patinimą (retai abiejų), odos patamsėjimą arba paraudimą, skausmingų venų patinimą. Jei, be šių simptomų, jaučiate krūtinės skausmą ar dusulį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Arbatoje, taip pat yra kofeino, dėl kurio netenkama vandens. Taigi ne tik kava ir alkoholis, bet ir arbata gali sustiprinti dehidrataciją. „Svarbu gerti pakankamai skysčių, kad būtų išvengta dehidratacijos.” – sako gydytojas.
Giliųjų venų trombozės rizikos veiksniai yra: vyresnis nei 60 metų amžius, antsvoris, rūkymas, giliųjų venų trombozė, vėžys, širdies nepakankamumas ir venų varikozė.
Giliųjų venų trombozės tikimybę taip pat gali padidinti tam tikros situacijos, pavyzdžiui, toliau keliaujant lėktuvu, automobiliu ar traukiniu. Nėštumas taip pat padidina trombozės riziką, kaip ir ilgalaikis lovos režimas.