Kokie populiarūs skanėstai pavojingi naminiams gyvūnėliams?


Veterinarai dažnai yra priversti gelbėti augintinius, kuriuos šeimininkai maitino maistu nuo savo stalo. Žmonės dažnai nori pavaišinti savo augintinius kitokiu maistu, ypač per šventes. Daugelis savininkų dažnai nusprendžia, kad jų mėgstami skanėstai tinka ir augintiniams. Ar tai tikrai?

Maistas nuo stalo gyvūnams yra pavojingas

Gyvūnų registracija 2022

Veterinarijos gydytojai iš Oklahomos universiteto, paaiškino, kodėl maistas nuo stalo yra pavojingas naminiams gyvūnėliams.

Kepta mėsa

Daugelis šunų ar kačių tikrai sutiks su savo šeimininkais, kad tai skanu. Tačiau mėsoje esantys riebalai, ypač šventinio kalakuto odoje, netinka katėms ir šunims. Per daug riebalų vartojantys augintiniai gali susirgti pankreatitu – kasos uždegimu.

Negydomas pankreatitas pažeidžia kitus organus, tokius kaip inkstai ir kepenys, ir netgi sukelia per didelį kraujo krešėjimą. Naminius gyvūnus, kuriems diagnozuotas pankreatitas, reikia skubiai vežti į artimiausią veterinarijos ligoninę.

Česnakai, porai ir kita

Kai kurios svogūnų rūšys, pavyzdžiui, porai, česnakai, yra naudingi tik žmonėms. Svogūnai yra nuodingi šunims ir katėms. Nurijus, jie gali sukelti hemolizinę anemiją – raudonųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimą.

Bandelės ir duona

Taip pat kepiniai kuriose yra mielių, turi būti laikomi toliau nuo jūsų augintinių. Dėl mielių fermentacijos ir skrandyje susidarančio etanolio gyvūnams gali išsivystyti metabolinė acidozė, kuri gali sukelti staigų gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimą, kvėpavimo slopinimą, traukulius ir širdies sustojimą.

Šokoladas ir saldumynai

Šokoladas yra toksiškas tiek šunims, tiek katėms. Veterinarai dažnai yra priversti skubiai suteikti pagalbą neatsargių šeimininkų gyvūnams. Gyvūnai netoleruoja nei šokolado nei saldumynų.

Vynuogės

Vynuogėse, tiek šviežiose, tiek razinose, yra vyno rūgšties ir jos gali sukelti ūminę inkstų ligą gyvūnui, jei jos vartojamos.

Išeiti iš AMP versijos