Sportas / Sveikata

Kokios kaukės geriausiai apsaugo nuo „Omicron“ atmainos?

Pasak autoriaus, medžiaginės kaukės tikrai nėra patikimas būdas apsisaugoti nuo naujos „Omikroninės“ atmainos. Apie tai praneša JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras. Tačiau naujausi moksliniai duomenys rodo, kad visų kaukių konstrukcijų veiksmingumas yra skirtingas.

Respiratorius

Medicininės kaukės

Tokios kaukės gali būti trijų arba keturių sluoksnių. Priklausomai nuo jų storio, skiriasi ir apsaugos laipsnis. Tačiau šie variantai nėra veiksmingi blokuojant labai smulkias daleles, kurios gali būti perduodamos čiaudint ir kosint. Taip yra dėl to, kad kaukė gana laisvai priglunda prie žmogaus veido. Todėl ekspertai rekomenduoja naudoti dvigubą kaukę.

Taip pat Djuko universiteto mokslininkai 2020 m. nustatė, kad medicininė kaukė pagal apsaugą užima antrą vietą po N95 respiratorių.

N95 respiratoriai

Tokios kaukės laikomos veiksmingiausiomis apsaugos nuo COVID-19 variantų atžvilgiu. Tai įrodo Duke’o universiteto mokslininkų gauti duomenys. Tačiau vožtuvo tipo kaukės nebūtinai apsaugo kitus žmones nuo užteršimo. Tačiau tokie respiratoriai kartais yra gana brangūs.

Medicinines kaukes

Medžiaginės kaukės

Pasak Virdžinijos technikos universiteto mokslininkų, renkantis medžiaginę kaukę reikia atsižvelgti į keletą taisyklių. Pirmiausia ieškokite kaukių su trimis filtruojančios medžiagos sluoksniais (veiksmingiausia, jei du sluoksniai yra iš audinio, o vienas – iš filtruojančios medžiagos). Antra, reikia įsitikinti, kad medžiaga gerai priglunda prie veido. Galiausiai reikėtų apsvarstyti galimybę naudoti kaukes su užrištomis akimis, o ne ausų kabliukais.

Dvigubos medicininės kaukės

2021 m. vasario mėn. atliktas tyrimas patvirtino šio kaukių dėvėjimo metodo veiksmingumą. Šiaurės Karolinos universiteto Čapel Hile mokslininkai taip pat nustatė, kad patikimiausia yra dėvėti mediccininę kaukę su šydu arba ant kaklo užsidėjus medicininę kaukę. Tačiau, pasak daktaro Dave’o Hnida’os, trigubos kaukės geriau vengti, nes tiek daug sluoksnių apsunkina kvėpavimą.

Tačiau apskritai reikėtų prisiminti, kad geriau dėvėti bet kokią kaukę nei jos nedėvėti.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button