Kokios temperatūros pieną organizmas geriausiai įsisavina ir virškina?


Pienas - laktozės netoleravimas

yra vienas populiariausių ir sveikiausių maisto produktų. Jame gausu baltymų, kalcio ir kitų svarbių maistinių medžiagų. Tačiau daugelis žmonių domisi, kokios temperatūros pieną reikėtų gerti, kad organizmas jį kuo geriau įsisavintų.

Pieno temperatūra

Tyrimai rodo, kad optimali temperatūra, kurioje organizmas įsisavina pieną, yra apie 37 laipsniai Celsijaus, o tai atitinka žmogaus kūno temperatūrą. Taip yra todėl, kad tokioje temperatūroje pienas yra lengviau virškinamas ir įsisavinamas.

Vienas 2012 m. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad 37 laipsnių Celsijaus temperatūros pieną organizmas įsisavina daug greičiau. Tyrimo dalyviai gėrė skirtingos temperatūros pieną, o paskui buvo matuojamas kalcio įsisavinimo iš pieno lygis. Paaiškėjo, kad esant 37 laipsnių Celsijaus temperatūrai kalcis įsisavinamas geriausiai.

Kitas 2015 m. Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad 37 laipsnių Celsijaus temperatūroje pienas taip pat greičiau palieka skrandį ir pereina per virškinimo sistemą. Taip yra todėl, kad tokioje temperatūroje pienas susimaišo su skrandžio sultimis ir yra efektyviau virškinamas.

Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad kiekvienas organizmas yra skirtingas ir optimali temperatūra gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo žmogaus.

Taip pat turėtumėte nepamiršti, kad kaitinant pieną aukštesnėje nei 60 laipsnių Celsijaus temperatūroje, kai kurios maistinės medžiagos gali suirti, todėl gali sumažėti jo maistinė vertė. Todėl rekomenduojama pieno neperkaitinti ir gerti jį kambario temperatūros arba šiek tiek pašildytą.

Išeiti iš AMP versijos