Kokius 7 maisto produktus valgyti gruodį: ekspertų patarimai


Gruodžio mėnesį labai svarbu maitintis subalansuotai, kad sumažėtų peršalimo ligų rizika ir apskritai jaustumėtės energingi. Todėl dietą turėtų sudaryti naudingi produktai, galintys turėti kokybišką teigiamą poveikį organizmui.

Kokius 7 produktus reikėtų įtraukti į valgiaraštį?

Medus

Specialistai rekomenduoja kasdien suvartoti porą šaukštų medaus – tai ne tik puiki alternatyva kenksmingam cukrui, bet ir vertingas maisto produktas. Medus padeda apsisaugoti nuo depresijos, stiprina imunitetą ir atkuria organizmo energetinį potencialą. Tačiau neturėtumėte jo dėti į karštą arbatą, kitaip naudingos savybės išnyks.

Apelsinai ir mandarinai

Apelsinai

Tai vertingi vitamino C šaltiniai, kurio mums ypač reikia žiemą. Skanūs vaisiai padeda prisotinti organizmą maistinėmis medžiagomis, o tai savo ruožtu padeda pagerinti sveikatą. Manoma, kad apelsinai ir mandarinai padės atsikratyti odos netobulumų ir apsaugoti širdį nuo ligų.

Ananasas

Esame įpratę ananasus traktuoti tik kaip egzotišką šventinio stalo priedą, tačiau jo savybės tuo nesibaigia. Vaisiai turi nepaprastai vertingą sudėtį, kurioje galite rasti ne tik vitaminų ir antioksidantų, bet ir bromelaino, cinko, mangano, jodo, geležies ir kalcio.

Moliūgas

Visą šaltąjį sezoną moliūgas turėtų būti vienas pagrindinių tinkamos mitybos komponentų. Moliūgas turi turtingą sudėtį, kuri gali ne tik užkirsti kelią ligoms, bet ir pagreitinti gijimo procesą. Moliūgą taip pat rekomenduojama įtraukti į silpnos sveikatos žmonių racioną.

Žolelių arbata

Galite drąsiai pasirinkti mėgstamus vaistinius augalus ir juos derinti. Žolelių arbatos gali žymiai pagerinti sveikatą. Be to, per dieną pakanka išgerti vos porą puodelių vertingo gėrimo.

Česnakai

Kad nesusirgtumėte, gruodį per dieną reikėtų suvalgyti bent po skiltelę česnako. Gaminant produktas praranda savo vertingąsias savybes, nes sunaikinamos maistinės medžiagos. Todėl česnaką geriausia valgyti neapdorotą.

Riebi jūros žuvis

Tai vertingas produktas imunitetui, širdžiai ir jaunystei. Geriausia atkreipti dėmesį į raudoną žuvį. Produktas turi būti neperkepamas, kad išsaugotų naudingas savybes. Žuvies naudą lemia tai, kad joje yra vitaminų A ir D ir net omega-3.

Išeiti iš AMP versijos