Kvepalai, parfuminis vanduo ir tualetinis vanduo: kuo jie skiriasi ir ką geriau rinktis?


Kvepalai (parfum)

Daugelis žinomų prekių ženklų kvepalų pateikiami keliomis versijomis: kvepalai, parfumuotas vanduo ir tualetinis vanduo. Kuo jie skiriasi? Išsiaiškinkime.

Kuo skiriasi parfumuotas vanduo, kvepalai ir tualetinis vanduo?

Jei labai supaprastintume, tai kiekvieni kvepalai yra “sumaišyti” remiantis alkoholio pagrindu ir kvapnia aliejų kompozicija. Šių komponentų procentinis santykis bendroje formulėje gali skirtis. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp kvepalų, tualetinio vandens ir parfumuoto vandens.

Kvepalai (Parfum)

Kvepalai (Parfum) yra stipriausia kvepalų rūšis. Juose yra apie 20-30% aromatinių medžiagų. Tai tvirtas ir stiprus kvapas, kuris tiesiog “prilimpa” prie odos.

Dažnai kvepalai neturi purškimo antgalio ir jaučiasi riebūs. Jie tepami taikliai (pavyzdžiui, už ausies ar ant riešų), o to visiškai pakanka kvėpinimuisi.

Kadangi šio tipo kvapas yra gana intensyvus, jis labiau tinka žieminių ar išskirtinai vakarinių kvepalų vaidmeniui. Kasdieniniam naudojimui geriau teikti pirmenybę lengvesnėms kompozicijoms.

Kvapas gali išsilaikyti iki 10 valandų.

Parfumuotas vanduo (Eau De Parfum)

Kvapiosios bazės koncentracija čia svyruoja ne daugiau kaip 15-20%. Pradiniai akordai gana greitai išgaruoja, tačiau pagrindas ilgai išlieka ant odos. Vienas iš pagrindinių skirtumų: parfuminis vanduo ne toks intensyvus. Tačiau priklausomai nuo konkrečios aromato krypties, jis gali konkuruoti su kvepalų patvarumu.

Kvapas gali išsilaikyti iki 8 valandų.

Tualetinis vanduo (Eau De Toilete)

Tualetinis vanduo neturi ilgalaikio kvapo, nes aromatinių medžiagų koncentracija jame yra tik 8-15%. Sudėtyje yra daugiau alkoholio, todėl aromatas greitai pasišalina.

Tualetinis vanduo yra puikūs kvepalai kiekvienai dienai bet kuriuo metų laiku. Jų santykinis lengvumas yra pagrindinis skirtumas nuo kitų rūšių kvapų.

Kvapas gali išsilaikyti iki 3-4 valandų.

Ką geriau rinktis?

Geriausias būdas pasirinkti konkretų aromatą – kurį norite „nešioti“. Tada ir paaiškės, kuris iš jų jums tinka: kvepalai, tualetinis vanduo ar parfumuotas vanduo.

Nebūtina susitelkti tik į prabangius kvepalus. Skirtumai taip pat priklauso nuo konkrečios kompozicijos. Pavyzdžiui, rytietiškos kompozicijos yra ryškesnės ir sunkesnės nei gėlių. Kvepalų kvapui įtakos turi ir išoriniai veiksniai: oras, odos ypatybės, panaudojimo vietos.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos