NaujienosSaugumas

Latvijoje prasideda NATO pratybos „Winter Shield 2021“

Šiose pratybose dalyvaus daugiau kaip 1 500 karių iš 10 šalių. Kanada vadovaus tarptautinei kovinei grupei. Jau nuo rytojaus, lapkričio 22 d. Latvijoje prasidės bendros kasmetinės NATO pratybos „Winter Shield 2021“.

Pratybos vyks iki gruodžio 4 d. (imtinai) ir vyks Adažio poligone. Apie tai pranešė Latvijos gynybos ministerija.

NATO PRATYBOS LATVIJOJE

NATO pratybos Latvijoje

„Pratybos rengiamos siekiant treniruoti ir tobulinti karinių vienetų kovinius pajėgumus, taip pat tarpusavio bendradarbiavimą ir ginkluotųjų pajėgų suderinamumą, kad būtų užtikrinta Baltijos regiono apsauga“, – rašoma pranešime.

Pratybose dalyvaus Kariuomenės motorizuotosios šaulių brigados, Nacionalinės gvardijos, Lietuvos kariuomenės, NATO sustiprintų pajėgų kovinės grupės Latvijoje ir JAV pajėgų Europoje vadavietės kariai.

Kovinei grupei Latvijoje vadovaus Kanada. Šią grupę sudaro daugiau kaip 1 500 karių iš Albanijos, Čekijos, Italijos, Islandijos, Kanados, Juodkalnijos, Juodkalnijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos.

Visų pirma bus šaudoma iš haubicų, minosvaidžių, granatsvaidžių, kulkosvaidžių ir šaulių ginklų, taip pat planuojami karinių orlaivių skrydžiai.

Taip pat pranešta, kad Latvija pradėjo pratybas pasienyje su Baltarusija. Anksčiau nepaskelbtos pratybos truks iki gruodžio 12 d., planuojama, kad jose dalyvaus apie 3 000 karių.

Norėtume pridurti, kad Ukraina dalyvaus NATO pratybose „Dynamic Move-2022“. Pratybos vyks 2022 m. sausio 31-vasario 8 d. Ostendėje (Belgija).

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button