Lėktuvų bilietų kainos per pastaruosius dvejus metus išaugo beveik trečdaliu: kur brangiausia skristi?


Labiausiai vidutinės kainos kilo Šiaurės Europoje, Pietų Europoje ir Viduržemio jūros regionuose bei Azijoje. Kelionių analizės bendrovės „Mabrian“ duomenys parodė, kad per pastaruosius 24 mėnesius lėktuvų bilietų kainos visame pasaulyje pakilo vidutiniškai 31 proc.

Duomenų analizė taip pat rodo, kad tradicinių oro linijų bilietų kainos išaugo 40 proc., o pigių skrydžių bendrovės – vos šešiais procentais. Tai praneša SchengenVisaInfo.com.

Brangiausios kryptys šiuo metu: Kataras, Malis, Jordanija, Panama ir Sudanas. Penkios pigiausios kryptys iš bet kurio regiono tą pačią dieną yra Bolivija, Slovakija, Malaizija, Nepalas ir Kolumbija.

Europa ir Viduriniai Rytai

Pastebima, kad didžiausias vidutinių kainų augimas įvyko Šiaurės Europoje, Pietų Europoje ir Viduržemio jūros regionuose, taip pat Azijoje.

„Brangiausia šalis keliauti šiuo metu yra Nyderlandai, antroje vietoje – JK, kuri 2023 m., palyginti su 2021 m., labiausiai padidino kainas. Tuo tarpu Vokietija ir Prancūzija 2022 m. patyrė aukštus kainų pikus, o Norvegija – šalis, kuri liko stabiliausia per šiuos dvejus metus“, – teigiama Mabriano pranešime.

Nepaisant aukštų kainų, Europos oro uostų tarybos (ACI) duomenys rodo, kad keleivių srautas didžiausią vasaros mėnesį liepos mėnesį buvo arčiausiai iki visiško iki COVID-19 buvusio lygio – buvo tik 3% mažesnis.

Kalbant apie Artimuosius Rytus, išskyrus Katarą, kuriame bilietai pabrango dėl artėjančio FIFA pasaulio čempionato, kainos buvo nuosaikesnės, palyginti su kitais regionais.

Skrydžių bilietai

Šiaurės Amerika

Remiantis Mabrian ataskaita, Šiaurės Amerikoje Meksika išsiskiria tuo, kad per pastaruosius dvejus metus jai pavyko išlaikyti itin stabilias kainas su minimaliais svyravimais.

Priešingai, Kanada šiuo metu gali pasigirti brangiausiais lėktuvų bilietais regione, o po to seka JAV, kurios paskutinį 2022 m. ketvirtį gerokai išaugo.

Pietų Amerika

Tuo tarpu Pietų Amerikoje Argentina nuolat pirmavo pagal aukščiausias kainas per pastaruosius dvejus metus. Remiantis prognozėmis, šiemet Argentina pasieks kainų lygį, prilygstantį 2021 m.

Be to, Mabrianas pažymėjo, kad kainos Kolumbijoje išliko gana stabilios. Tokiose šalyse kaip Peru, Čilė ir Brazilija 2022 m. taip pat pakilo kainos, palyginti su 2021 m., ir nors 2023 m. jos sumažėjo, jų kainos vis tiek išlieka didesnės nei 2021 m.

2023 metų tendencijos

„GE Consulting“ aviacijos ir kelionių konsultantas Gavinas Ecclesas pažymėjo, kad pigių skrydžių bendrovės pirmąjį 2023 m. pusmetį išlaikė tokias kainas kaip ir praėjusiais metais.

Jis taip pat pridūrė, kad tuo pačiu laikotarpiu klasikinės oro linijos patiria kainų nuosmukį. Šią tendenciją galima paaiškinti tuo, kad 2022 m. vasarą buvo didesnis paskutinės minutės užsakymų procentas, todėl tradicinės oro linijos galėjo padidinti kainas dėl didelės turizmo paklausos popandeminiu laikotarpiu.

Išeiti iš AMP versijos