Lenkija grasina blokuoti geležinkelių eismą su Baltarusija

Lenkijos kariškiai ir pasieniečiai

Lenkijos kariškiai ir pasieniečiai

Lenkija yra pasirengusi blokuoti geležinkelių eismą su Baltarusija ir atimti iš jos tranzitą, radijo stočiai „RMF FM” sakė Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministras Mariusz Kaminski.

Gali būti blokuojamas Baltarusijos traukinių tranzitas per Lenkiją

Antradienį Lenkija uždarė Kuznicos sienos perėją, prie kurios buvo susikaupę daugybė migrantų.
„Jie (Baltarusijos valdžia – red.) puikiai žino, kad galime uždaryti kitas perėjas, taip pat ir traukinių eismą. Baltarusija yra svarbi tranzito valstybė, – sakė A. Kaminskis.

Paklaustas apie tai, kad tokiu atveju iš Baltarusijos gali būti atimtas tranzitas, įskaitant tranzitą iš Kinijos, jis atsakė, kad „mes apie tai žinome, viską svarstome ir siunčiame atitinkamus signalus režimui, kad jis arba nutrauktų tokius veiksmus, arba susidurtų su visiška izoliacija – ne tik politine, bet ir ekonomine.

Lenkijos ir Baltarusijos pasienis

Tuo pat metu J. Kaminskis teigia, kad Lenkija neišnaudojo visų galimybių daryti spaudimą Baltarusijai dėl migracijos krizės. „Mes vis dar turime nemažai galimybių daryti įtaką režimui (Baltarusijos valdžiai – red.), režimui labai sunku taikyti retorines priemones. Kuznicos sienos perėjimo punkto uždarymą lėmė tai, kad prieš pat šį punktą Kuznicoje baltarusiai išprovokavo šią migracijos situaciją. Tai buvo pirmasis įspėjamasis signalas baltarusiams. Jiems kilo įtarimų, kad uždarysime perėją neapibrėžtam laikotarpiui”, – sakė ministras.

Keletą pastarųjų savaičių Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje telkėsi keli tūkstančiai migrantų, tikėdamiesi patekti į ES šalis. Lenkijos valdžios institucijos sustiprino sienų apsaugą, sutelkė kariuomenę ir užkardė nelegalių imigrantų bandymus patekti į šalį, dėl migracijos krizės kaltindamos Minską. Baltarusija neigia visus šiuos kaltinimus.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version