Miegate neteisingai: štai kas turi įtakos jūsų poilsio kokybei


Tikriausiai ne kartą susidūrėte su šia problema: einate miegoti, bet jau kelias valandas negalite užmigti, vartotės lovoje, o ryte atsibundate jau pavargę. Tikriausiai taip atsitiko dėl to, kad išvakarėse nesusitvarkėte savo kambario.

Kaip įrengti miegamąjį, kad jame gerai miegotumėte?

Žmonės dažnai miegamąjį įsirengia taip, kad jis atitiktų jų dienos poreikius, tačiau jiems nelabai rūpi, kad nuo kambaryje esančių daiktų priklauso jų miego kokybė. Galbūt to nesuvokėte, bet drabužių krūva ant kėdės ar nešvarūs skalbiniai kampe gali iš tiesų turėti įtakos tam, kaip greitai užmigsite.

Miego ekspertas Johnas Hopkinsas įsitikinęs, kad jei palaikysite tvarką savo miegamajame, iš karto pajusite, kad pagerės jūsų nakties poilsio kokybė. Jis taip pat mano, kad prastą miegą gali sukelti ir naminių gyvūnėlių šurmulys. Taigi net jei labai mylite savo šunį ar katę, geriausia juos naktį palikti už kambario ribų.

Dar vienas veiksnys, kuris daro didelę įtaką miegamojo komfortui, yra temperatūra. Jūsų neabejotinai pagerės, jei bus vėsu, todėl idealiu atveju kambario termometro stulpelis turėtų būti 18 laipsnių Celsijaus.

Be to, galite blogai miegoti dėl šviesos, patenkančios į kambarį pro langą ar kitus šaltinius. Taigi prieš eidami miegoti išjunkite visas kambaryje esančias šviesas, uždenkite langą storomis užuolaidomis ir padėkite į šalį visus elektroninius prietaisus.

Miegojimo poza

priklauso ir nuo patalynės. Specialistai pataria pakeisti patalynę į pagamintą iš natūralių audinių, pavyzdžiui, medvilnės, lino ar šilko. Taip pat svarbu išsirinkti gerą pagalvę, nes dažnai būtent dėl jos negalite užmigti.

Gera pagalvė turėtų palaikyti kaklo išlinkimą ir išlaikyti tiesų stuburą. Specialistai teigia, kad šį lovos elementą reikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, kaip miegate. Jei mėgstate gulėti ant šono, geriau tvirta, didelė pagalvė. Jei miegate ant pilvo, geriau įsigyti ploną ir minkštą, kad per daug neišlenktumėte stuburo.

Be to, visada turėtumėte palaikyti švarią patalynę, nes šviežias komplektas padės jums daug greičiau ir lengviau užmigti.

Išeiti iš AMP versijos