Mitybos specialistai paragino negerti kavos streso metu. Mat po puodelio kavos gliukozės kiekis organizme sparčiai padidėja. Žinoma, tai jaučia kiekviena kraujagyslė. Po tokio pakilimo seka staigus kritimas. Vėl nukenčia kraujagyslės.
Specialistai perspėjo, kad didelė gliukozės koncentracija toksiškai veikia kraujagysles, todėl padidėja raumenų spazmai ir lygiųjų raumenų skaidulų hiperplazija, dėl to vystosi aterosklerozė. Tokiomis akimirkomis žmogus jaučia drebulį, galvos svaigimą ir silpnumą.
Specialistai patarė kavą gerti tik po subalansuotų pusryčių, malonioje aplinkoje, neskubant. Tokiu atveju gliukozės kiekis bus normalus visą dieną.
Ką daryti, jei stresas nepaleidžia, o kavos vis tiek norisi?
Norimą žvalumo lygį galite gauti ne tik iš kavos, bet ir iš subalansuotų pusryčių. Juose turėtų būti riebalų, baltymų ir sudėtinių angliavandenių. Mitybos specialistai ragino atsisakyti vienarūšių pusryčių, pavyzdžiui, tik košės ar kiaušinienės. Taip yra todėl, kad jie neleidžia ilgai jaustis sotiems.
Tikriausiai pastebėjote, kad praėjus kelioms valandoms po rytinės avižinės košės ar jogurto norisi užkąsti. Gerų pusryčių pavyzdys yra omletas, sumuštinis su sūriu, salotos su daržovėmis, teigia ekspertai.