Mokslininkų komentaras – žmonijai gresia katastrofa dėl dirbtinai sumažinto Saulės ryškumo


Mokslininkai paragino uždrausti dirbtinai mažinti Saulės ryškumą siekiant kovoti su visuotinio atšilimo padariniais, praneša “ScienceAlert“. Pasak mokslininkų, Saulės atspindžio technologijų naudojimas kelia pavojų planetai.

Mokslininkai sutaria, kad geoinžinerinės technologijos, skirtos kovai su visuotiniu atšilimu, bus žalingos planetai. Ši technologija apima specialių aerozolių su sieros dalelėmis purškimą stratosferoje, kad saulės šviesa atsispindėtų atgal į kosmosą.

Ekspertai mano, kad dėl sumažėjusio ryškumo gali sumažėti Saulės aktyvumas Žemės atmosferoje ir sutrikti musoninių lietų ciklas Pietų Azijoje ir Vakarų Afrikoje. Tai turės neigiamos įtakos milijonams žmonių visame pasaulyje, kuriems dėl sumažėjusio derliaus reikės maisto.

Stiprus saulės ryškumas

Mokslininkai taip pat nerimauja dėl ozono sluoksnio atkūrimo, kuris dėl mažesnio Saulės ryškumo bus naikinamas greičiau. Ilgai trunkantis ozono sluoksnio atsinaujinimas kelia grėsmę žmonijai dėl intensyvios ultravioletinės spinduliuotės.

Šiandien klimatologai laikosi nuomonės, kad kovą su visuotiniu atšilimu reikėtų pradėti nuo anglies dioksido, metano ir kitų medžiagų išmetimo į atmosferą mažinimo.

Išeiti iš AMP versijos