Moterys gyvena ilgiau nei vyrai, bet blogiau: mokslinis tyrimas


Moterys gyvena ilgiau nei vyrai, bet blogiau

Specialistai analizavo 18 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių gyventojų amžiaus duomenis. Paaiškėjo, kad EBPO priklausančiose šalyse moterys gyvena 3 metais ilgiau nei vyrai. Tačiau jų sveikata prastesnė nei vyrų. Tyrėjų teigimu, to paties amžiaus vyrai dažniau gauna stabilias pajamas arba pensiją.

Tyrimas

Amerikiečių analitikai išskyrė 5 veiksnius, turinčius įtakos senėjimo kokybei: sveikata, gebėjimas dirbti, finansinis stabilumas, socialinė parama ir saugumas. Tada jie apskaičiavo bendrą indeksą ir atskirų veiksnių balus (skalėje nuo 0 iki 100) bei palygino juos pagal lytį ir šalį. Jie iš anksto atsižvelgė į tai, kad šiose visuomenėse vyrams senėti lengviau, ir skyrė jiems iš viso 9 balais daugiau nei moterims.

Rezultatai rodo, kad Skandinavijos šalys ir Japonija pirmauja pagal abiejų lyčių bendrojo indekso balus (ne mažiau kaip 66 balai vyrams ir ne mažiau kaip 55 balai moterims), o Rytų ir Pietų Europos šalys yra reitingo apačioje.

Vidutiniai rezultatai būdingi Jungtinėms Amerikos Valstijoms (55 balai vyrams ir 47 balai moterims) ir ekonomiškai išsivysčiusioms Vakarų Europos šalims, pavyzdžiui, Jungtinei Karalystei (57 balai prieš 47 balus) ir Vokietijai (62 balai prieš 51 balą). Didžiausi lyčių balų skirtumai atsispindi Italijos (51 balas vyrams ir 39 balai moterims), Nyderlandų (70 balų, palyginti su 55 balais), Austrijos (64 balai, palyginti su 51 balu) ir Danijos (70 balų, palyginti su 59 balais).

Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale “The Lancet Healthy Longevity”.

Išeiti iš AMP versijos