„Huggingface“ komanda sukūrė naują dirbtinio intelekto sistemą, pavadintą „Modelscope“. Kūrėjai jį vertina kaip „daugiapakopį teksto į vaizdo įrašą transformavimo modelį“. Kol kas ji gali priimti tik tekstinius raginimus anglų kalba, bandydama atspindėti tai, ką sufleris tikisi pamatyti.
Technologija šiuo metu yra ankstyvoje kūrimo stadijoje, tačiau jau dabar stebina ne tik savo galimybėmis, bet ir vaizduotės kūrimu. Kūrėjai prognozuoja, kad neuroninis tinklas ilgainiui progresuos ir taps toks pat sėkmingas kaip “ChatGPT“.
Dirbtinis intelektas remiasi dideliu jau sukurtų vaizdo įrašų rinkiniu. Tai gali tapti didele problema, kai kalbama apie intelektinės nuosavybės apsaugą.
Šiuo atžvilgiu „Hyperreal“ įmonės vadovas Remington Scott pažymi:
„Pagrindinė generatyvaus dirbtinio intelekto ir padirbinėjimo problema visose šiose naujose AI sistemose yra ta, kad naudojami mokymo duomenys nėra padirbti. Ir autorių teisių turėtojai negauna atlyginimo. Tai esminė problema, kuri intelektinės nuosavybės srityje taps tikrai didelė. Netrukus žmonės apmokys dirbtinį intelektą visiems „Avatar“ filmams ir tada kurs naujas istorijas naudodami AI. Taip neveiks“. Tačiau, kaip išspręsti šią problemą, Scott nenurodo. Panašu, kad artimiausiu metu teisiniai apribojimai gali tapti kliūtimi neuroninių tinklų plėtrai.
AI-generated video of Will Smith attempting to eat spaghetti without making a mess astounds with comedic horror
Open source “text2video” ModelScope AI made the viral sensation possible, but it seems like poor Will Smith couldn’t catch a break – or a noodle. 😂🍝 pic.twitter.com/fDbUS6FlQx
— neonpulse (@neonpulsedaily) April 1, 2023