Latvija sumokės už šalutinį poveikį po vakcinos nuo COVID-19


Nuotrauka: Latvija, pexels.com

Nuotrauka: Latvija, pexels.com

Remiantis Estijos dienraščiu err.ee, Latvijos parlamentas ketvirtadienį priėmė COVID-19 taisyklių pakeitimą, kuriuo pradedama kompensuoti kompensacijas asmenims, pajutusiems vidutinio sunkumo ar sunkų šalutinį skiepijimo poveikį.

Pajutus vidutinį arba sunkų šalutinį poveikį po vakcinacijos nuo COVID-19 ligos, Latvija skirs kompensacijas

Pirminiame pakeitimo variante kompensacija buvo numatyta tik sunkių nepageidaujamų reakcijų atveju. Tačiau įstatymų leidėjai nusprendė pritarti pasiūlymui, pagal kurį kompensuojamos ir vidutinio sunkumo komplikacijos.

Tam pritarė ombudsmenas Juris Jansonsas, kuris teigė, kad būtina sukurti kompensavimo mechanizmą.

Konservatyvusis Europos Parlamento narys Juris Rancans teigė, kad net jei vienas iš milijono žmonių dėl vakcinos atsidurtų ligoninėje, valstybė turėtų sumokėti už jų gydymą. Jis teigė, kad būtų nesąžininga įpareigoti žmones skiepytis nuo koronaviruso, bet palikti juos likimo valiai, jei pasireikštų sunkus šalutinis poveikis.

Ketvirtadienį parlamentas taip pat priėmė COVID-19 įstatymo pakeitimą, kuriuo darbdaviams suteikiama teisė atleisti iš darbo neskiepytus darbuotojus, kurie po tam tikro termino turi būti paskiepyti.

Darbuotojas gali būti atleistas iš darbo, jei per tris mėnesius nuo atleidimo iš darbo jis nebuvo paskiepytas. Jam bus kompensuojama vieno mėnesio atlyginimo dydžio suma.

Ketvirtadienį priimtu reglamentu darbdaviams bus suteikta galimybė nuo 2022 m. sausio 11 d. atleisti darbuotojus, neturinčius galiojančio skiepijimo pažymėjimo arba dokumento, patvirtinančio, kad jie buvo paskiepyti nuo koronaviruso.

Teisingumo ministerijos teigimu, galiojančio skiepijimo pažymėjimo neturėjimas yra pakankamas įrodymas, kad darbuotojas netinkamas darbui.

Išeiti iš AMP versijos