Ne tik kava: 5 būdai, kaip greitai ir be tablečių padidinti kraujospūdį


Hipotenzija arba yra labai nemalonus simptomas, nors ir ne toks pavojingas gyvybei kaip hipertenzija. Kritiniu kraujospūdžiu, kuris gali sukelti pavojų gyvybei laikomas mažesnis nei 90 / 60. Tokiu atveju verta kviesti greitąją pagalbą. Greitąją medicinos pagalbą taip pat reikėtų kviesti, jei spaudimo sumažėjimą lydi šaltas prakaitas, padažnėjęs kvėpavimas ir silpnas pulsas.

Jei spaudimas sumažėjo nedaug, galite pabandyti jį pakelti iki normalaus toliau išvardintomis priemonėmis.

STIPRI ARBATA ARBA KAVA

Kofeinas padeda didinti spaudimą, todėl, jei blogai jaučiatės, verta išgerti puodelį stiprios kavos ar arbatos. Svarbu prisiminti, kad jei tokius gėrimus geriate reguliariai, organizmas pripras prie kofeino ir priemonė nebus tokia veiksminga.

SŪRUS MAISTAS

Druska greitai padidina spaudimą, todėl hipertenzija sergantiems žmonėms draudžiamas sūdytas maistas. Tačiau hipotonikams tai tikras išsigelbėjimas. Esant žemam kraujospūdžiui, suvalgykite gabalėlį fetos sūrio, marinuotos silkės, rauginto agurko arba šaukštą sojų padažo. Jei namuose neturite nė vieno iš šių produktų, pakiškite po liežuviu žiupsnelį druskos ir akimirksniu pasijusite geriau.

Labai žemas kraujospūdis

VANDUO

Kraujospūdis gali sumažėti dėl vandens disbalanso organizme. Universalus patarimas esant aukštam ir žemam kraujospūdžiui yra gerti daugiau vandens. Taip kraujospūdis vėl taps normalus.

KOJINĖS ARBA PĖDKELNĖS

Kraujospūdis greitai pakils, jei sumažinsite kraujo kiekį kojose. Tuomet iš galūnių išstumtas kraujas padidins spaudimą kraujagyslėse. Tam galite mūvėti pėdkelnes arba specialias kompresines kojines.

TAISYKLINGA LAIKYSENA

Jei namuose neturite kojinių ar pėdkelnių, sėdėkite tiesiai ir uždėkite koją ant kojos. Tokioje pozoje spaudimas greitai pakyla, todėl ji draudžiama žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį.

Išeiti iš AMP versijos