Nenugalimos superbakterijos: kurie mikrobai pavojingiausi žmogui?


Mikrobai ir bakterijos

Jau daug kam žinoma, kad pasaulyje auga atsparumas mikrobams. Dėl šio faktoriaus kasmet pasaulyje miršta daugiau nei 700 000 žmonių, o padėtis tik blogėja. Moksliškai superbakterijos vadinamos kitaip – ​​, turinčios daugybinį atsparumą vaistams. Tai reiškia, kad jų neįveikia jokie žinomi antibiotikai. Dažniausiai taip yra dėl nekontroliuojamo antibiotikų vartojimo. Jei tai darote be gydytojo recepto arba nesilaikydami dozės, yra didelė tikimybė susidurti su panašia problema. Kokios bakterijos yra pavojingiausios žmogaus sveikatai?

Bakterijos ir mikrobai

Remiantis ataskaita, visos atsparios bakterijos skirstomos pagal rizikos laipsnį:

Atminkite, kad tai nereiškia, jog antibiotikai šių bakterijų niekada nesunaikina. Norint išspręsti iškilusias sveikatos problemas, svarbu teisingai parinkti gydymo kursą.

Bet, žinoma, daug lengviau ir efektyviau apsisaugoti nuo bet kokių bakterijų įsiskverbimo. Jais galima užsikrėsti įvairiais būdais – pavyzdžiui, perpilant kraują, kontaktuojant su biologiniais skysčiais, lytinio kontakto metu. Po kontakto su kitais žmonėmis nusiplauti rankas ir naudoti antiseptiką.

Taip pat svarbu užkirsti kelią atsparumui antibiotikams. Tam nereikia užsiimti savigyda. Antibiotikus galima vartoti tik taip, kaip nurodė gydytojas, taikant trumpą gydymo schemą, griežtai laikantis vaisto nurodymų. Gripas ir kitos virusinės nėra priežastis vartoti antibiotikus. Rūpinkitės savo sveikata ir viskas bus gerai!

Išeiti iš AMP versijos