Nerealus atstumas: ar žinote, kaip toli čiaudulys gali paskleisti mikrobus?


Čiaudulys

„Būk sveikas“ – tokį paprastą posakį dažnai galima išgirsti kam nors nusičiaudėjus. Tačiau kai šalia tavęs čiaudi žmogus, pirmiausia reikia atsitraukti. Infekciniai mikrobai gali plisti toliau ir greičiau, nei manote. Todėl būkite atsargūs šalia čiaudinčių žmonių.

Čiaudėjimo metu išsiskiria tūkstančiai mikrobų

Bristolio universiteto mokslininkai įvertino bakterijų išgyvenimą ore. Jie nustatė, kad kosulys ar čiaudėjimas gali išlaisvinti apie 100 000 infekcinių mikrobų iki 47 m/s greičiu.

Šie mikrobai gali pernešti tokius virusus kaip gripas, respiracinis sincitinis virusas ir adenovirusai, kurie sukelia peršalimą.

Pasak mokslininkų, kritiškiausias šių mikrobų plitimo laikas yra pirmosios kelios minutės po čiaudulio ar kosulio. Nors galiausiai mikrobai nukrenta ant žemės, tam reikia laiko.

„Atsižvelgiant į mažą bioaerozolio lašelių dydį (mažesnį nei žmogaus plauko skersmuo), jie ore gali išlikti ilgą laiką, nuo sekundžių iki savaičių“, – sakė vienas iš mokslininkų daktaras Allenas Haddrellas, vienas iš tyrimo autorių.

Atstumas

Kalbant apie tokius virusus kaip peršalimas ir gripas, norint sukelti infekciją, reikia apie 1000 virusų. Tai reiškia, kad žmogus turėtų įkvėpti apie 50 lašų, ​​kad atsirastų pavojus.

Kalbant apie atstumą, turite būti bent 1,8 metro atstumu nuo čiaudinčio ar kosinčio asmens.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos